Maki

Garmin edge 25 a Cateye PADRONE DIGITAL CC-PA500B

Rekomendowane odpowiedzi

Maki

Hejka,

Rozglądam się nad licznikiem. Mam do wyboru Garmin edge 25, a cateye PADRONE DIGITAL CC-PA500B.

Który wybrać? Ceny podobne.

Garmin ma tylko pas do pulsu zaś cateye ma czujnik kadencji, prędkości i pulsu.

Pytanie do garmina.

1. Czy po uruchomieniu licznika trzeba trzeba jeszcze coś robić czy już zaczyna zliczać kilometry. Bo sam fakt że nie uruchamia się automatycznie po wykryciu ruchu jest minusem. Chyba że się mylę.

2. Czy ma on funkcje czuwania (po angielsku to się mówi standby) tak jak zwykłe liczniki które na czuwaniu albo nic nie pokazują albo np. godzinę i date a po zakręceniu kołem "ożywają"

Pytanie do cateye.

1.Czy ma on funkcje czuwania (po angielsku to się mówi standby) tak jak zwykłe liczniki które na czuwaniu albo nic nie pokazują albo np. godzinę i date a po zakręceniu kołem "ożywają"

2.Czy można nim nawigować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr.solek
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, Maki napisał:

Hejka,

Rozglądam się nad licznikiem. Mam do wyboru Garmin edge 25, a cateye PADRONE DIGITAL CC-PA500B.

Który wybrać? Ceny podobne.

Garmin ma tylko pas do pulsu zaś cateye ma czujnik kadencji, prędkości i pulsu.

Pytanie do garmina.

1. Czy po uruchomieniu licznika trzeba trzeba jeszcze coś robić czy już zaczyna zliczać kilometry. Bo sam fakt że nie uruchamia się automatycznie po wykryciu ruchu jest minusem. Chyba że się mylę.

2. Czy ma on funkcje czuwania (po angielsku to się mówi standby) tak jak zwykłe liczniki które na czuwaniu albo nic nie pokazują albo np. godzinę i date a po zakręceniu kołem "ożywają"

Jak jest gotowy(ma sygnał), to włączasz i liczy. Automatyczne zatrzymanie działa bardzo dobrze (widać to na światłach w mieście). Więc jak jest w trybie zapisu to, po wykryciu ruchu działa. Wyłącza się automatycznie, po jakimś tam czasie (po zakończonej jeździe). Można dokupić czujniki.

Używam go obecnie od jakiś trzech miesięcy.

Edytowane przez piotr.solek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
18 godzin temu, Maki napisał:

Hejka,

...

Pytanie do cateye.

1.Czy ma on funkcje czuwania (po angielsku to się mówi standby) tak jak zwykłe liczniki które na czuwaniu albo nic nie pokazują albo np. godzinę i date a po zakręceniu kołem "ożywają"

2.Czy można nim nawigować?

Cateye CC-PA500B to nie PADRONE DIGITAL a PADRONE SMART. Akurat mam PADRONE SMART +. Licznik ma dwa tryby pracy - ze smartfonem albo bez. W tym pierwszym albo pracuje gdy jest podłączony z aplikacją albo po wyjściu z aplikacji automatycznie się wyłącza. W drugim trybie można go używać samodzielnie, ale już nie będzie aplikacja zapisywać śladu.

Model z "+"  ma namiastkę nawigacji w postaci kompasu ale to zwykła strzałka której punkt docelowy ustawiasz na mapie w smartfonie, sam licznik mapy nie wyświetla.  Na stronie producent w wersji bez + tym się nie chwali   czyli nie ma.

Jako że mamy sezon zimowy to mała uwaga. W jednej z recenzji, mojego modelu wyczytałem, iż sugerowany przedział temperatury pracy licznika:  0 – 40st.  Wtedy sobie tym głowy nie zawracałem ale w praktyce mój licznik głupieje przy temperaturach niższych niż 3 stopnie (dodatkowo wiaterek go do tego zera wychładza) - przestaje się łączyć z aplikacją w trybie mirror. Sam niby działa ale nie testowałem go specjalnie w tym trybie, bo zależy mina funkcjach dostępnych tylko w trybie ze smartfonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maki

Jednym słowy co byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
Godzinę temu, Maki napisał:

Jednym słowy co byście wybrali?

Jednym: wahoo,  dwoma wahoo bolt ale cena... niestety zupełnie z innej bajki. Jeśli Ci jednak zależy na nawigacji i możesz to dołóż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi