PrzeLuka

Co zrobiłeś dla CZYJEGOŚ roweru?

Rekomendowane odpowiedzi

PrzeLuka
Napisano (edytowane)

Opisujemy regularnie naprawy, przeglądy i przeróbki swoich rowerów. Wielu z nas bierze na warsztat rowery kumpli czy znajomych, wiec może warto się pochwalić robotą na warsztacie.

Dziś na tapecie Bulls Copperhead 29 Supreme rocznik 2012.

Kompleksowy przegląd roweru. Rower rozebrany do ostatniej śrubki. Mycie, czyszczenie, suszenie, smarowanie i składanie do kupy. Na sam koniec przegląd amora (RS Recon).

20181205_105117.jpg Edytowane przez PrzeLuka
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
Napisano (edytowane)

W wakacje psiapsióła oddała mi rower Author Horizon do kompleksowego serwisu. Wymieniłam linki i pancerze (przerobiłam je na całkowicie szczelny układ), klocki hamulcowe i łańcuch. Do tego rower został rozebrany, wymyty, nasmarowany, złożony i wyregulowany, jak Bóg przykazał. Przy okazji też zlikwidowałam jej luzy na pedałach M520.

Mówiła, że jest zadowolona z mojej roboty :D 

IMG_20180716_191617.thumb.jpg.afeed161a30398a0d0b54a2ff31db933.jpg

IMG_20180731_073707.thumb.jpg.3a2a01412612a53fec7926ced6a95e0a.jpg

IMG_20180721_175556.thumb.jpg.b71e7f19d78bdff881f7f367a1d69f23.jpg

Edytowane przez Sziva
  • Lubię to! 2
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadS

Kiedyś idąc do pracy w garniaku naprawiłem przypadkowej dziewczynie stojącej na światłach hamulec cantilever :)

Przez chwilę patrzyłem jak wraz z koleżanką nie wiedzą co zrobić, więc jak miało zapalić mi się zielone, to podszedłem do nich, jednym ruchem założyłem linkę i po sprawie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Dzisiaj podstawowy serwis roweru mojej drugiej połówki plus wymiana opon.

20181205_132239.jpg
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
1 godzinę temu, Sziva napisał:

Wymieniłam linki i pancerze (przerobiłam je na całkowicie szczelny układ)

IMG_20180731_073707.thumb.jpg.3a2a01412612a53fec7926ced6a95e0a.jpg

Co to za patent? bo dodane pancerze wyglądają trochę jak termokurcze na kabelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
Teraz, zibi_j1 napisał:

Co to za patent? bo dodane pancerze wyglądają trochę jak termokurcze na kabelki ;)

Bo to są termokurcze na kabelki :D Do tego końcówki Jagwire z wąsami i system gotowy :) 

• Lubię to! 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
54 minuty temu, Sziva napisał:

Bo to są termokurcze na kabelki :D Do tego końcówki Jagwire z wąsami i system gotowy :) 

i mały problem...na słońcu nie można jeździć, ha, ha, ha ;) Jak rozumiem to jest patent iście zimowy? :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 minuty temu, Franz Mauer napisał:

i mały problem...na słońcu nie można jeździć, ha, ha, ha ;) Jak rozumiem to jest patent iście zimowy? :)

"Temperatura obkurczania rur termokurczliwych wynosi od +90°C do +200°C. Temperatura pracy zawiera się w przedziale od-55°C do +105°C."

Można spokojnie jeździć latem :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
8 minut temu, Sziva napisał:

"Temperatura obkurczania rur termokurczliwych wynosi od +90°C do +200°C. Temperatura pracy zawiera się w przedziale od-55°C do +105°C."

Można spokojnie jeździć latem :) 

Wiem,wiem. To miał być żart ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Napisano (edytowane)

Patent z rurkami termokurczliwymi też stosuje. Rower wyszorowany. Amor tak samo. Wsio ładnie porozkładane, poczyszczone i gotowe do składania. Teraz trzeba się wybrać na zakupy do rowerowego po łańcuch, linki, pancerze i oleje do amora.

20181205_153838.jpg Edytowane przez PrzeLuka
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Devilek na Earth s3

Ja dla mojej siostry wymieniłem V-brake umyłem serwisik Krossa Trans Siberian 

W tatowym rowerze wymieniłem opony, gripy, wyregulowałem przerzutkę i hamulce tarczowe. Wyczyściłem go oraz nasmorawałem. (Kross Level F7)

W rowerze mamy wyczyściłem Krossa Lea oraz go ustawiłem pod mamy preferencje ale co się stało mama zrobiła 20km i rower stoi. 

Kolegą często spadają łańcuchy (źle wyregulowane przerzutki) na naszym spocie co chwile gume łapią to zestaw do naprawy i rękawiczki do nałożenia łańcucha.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu

A tu odkręcam @Zalasowi suport :D 

47579922_2235374003203878_652962864398598144_n.jpg
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
45 minut temu, Puncu napisał:

Po co kręcić samemu skoro kolega zrobi za mnie 😉 Moi kumlpe podchodzą do tematu identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu
8 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Po co kręcić samemu skoro kolega zrobi za mnie

Z nim to nie do końca bo grzebać lubi. Po prostu brakło mu narzędzi ;)

Ale zgadzam się. Często jest tak że ktoś oddaje jakiegoś złoma, liczy na cuda i to za 30zł xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu 5.12.2018 o 14:58, Franz Mauer napisał:

Koszulka termokurczliwa na słońcu musiała by stać godzinami by się skurczyć.

Fajny patent @Sziva

23 godziny temu, Devilek na Earth s3 napisał:

Ja dla mojej siostry wymieniłem V-brake umyłem serwisik Krossa Trans Siberian 

W tatowym rowerze wymieniłem opony, gripy, wyregulowałem przerzutkę i hamulce tarczowe. Wyczyściłem go oraz nasmorawałem. (Kross Level F7)

W rowerze mamy wyczyściłem Krossa Lea oraz go ustawiłem pod mamy preferencje ale co się stało mama zrobiła 20km i rower stoi. 

Kolegą często spadają łańcuchy (źle wyregulowane przerzutki) na naszym spocie co chwile gume łapią to zestaw do naprawy i rękawiczki do nałożenia łańcucha.

Polska język trudna język...

Popraw pisownię, bo się te zdania nie trzymają kupy :P

Interpunkcja!

Ortografia!

• Dziękuję! 1
  • Zażenowany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Napisano (edytowane)

@SpiderMAN Znów mój sokoli wzrok tego nie wyłapał.

@Puncu za 30 zeta? Za darmo a najlepiej jak za części jeszcze zapłacę 😒 "Łajej a czemu tak drogo?" Zrozumiałem dlaczego serwisy biorą tyle pieniędzy za kompleks jak sam go zrobiłem 😉

Edytowane przez PrzeLuka
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TwardyBlaszak

Ja ogarniam rowery Brata, Bratowej, Bratanka i Bratanicy, wystarczy raz w roku bo z nich tacy cykliści, że wszyscy razem nie robią tyle km przez sezon tyle co Ja w miesiąc.

Po ostatnim serwisie zapomniałem powiedzieć, że wyregulowałem hamulce i teraz już działają... Bratowa o mało przez kierownicę nie wyleciała. Ups :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Devilek na Earth s3
10 godzin temu, SpiderMAN napisał:

Koszulka termokurczliwa na słońcu musiała by stać godzinami by się skurczyć.

Fajny patent @Sziva

Polska język trudna język...

Popraw pisownię, bo się te zdania nie trzymają kupy :P

Interpunkcja!

Ortografia!

Mój drogi moderatorze pod nickiem SpiderMAN, niech Pan mi powie gdzie wystąpiły błędy ortograficzne w mojej wypowiedzi, ponieważ moim zdaniem zwrócona przez Pana uwaga może dotyczyć jedynie spójności zdania. 

Poprawiam!

Dokonane przez mnie naprawy były na rowerze mojej siostry, mamy, taty oraz w rowerach moich kolegów.

Siostra: Kross TRANS SIBERIAN-Rower został umyty, szybki serwisik oraz wymiana V-Brake'ów.

Mama: Kross Lea-Rower został wyczyszczony i ustawiony pod jej preferencje, po czym pokonała odległość 20km i rower stoi!

Tata: Kross Level F7-Jednoślad został wyczyszczony po tym został nasmarowany, na kolejny cel wziąłem opony wymieniłem stare Schwalbe Racing Ralph 26x2.1 na nowiutki model takich samych ponieważ ja i tata jeździmy na nich i nie mamy zastrzeżeń. Kolejnym wyzwaniem było dla mnie ściągnięcie gripów, ale psikłem wd-40 i jakoś poszło. Z czego jestem najbardziej dumny z regulacji hamulców tarczowych oraz przerzutek.

Koledzy: Na naszym spocie często zdarzają się raki dętek oraz często spadają łańcuchy, dlatego bez zestawu naprawczego i rękawiczek nie ruszam się z domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zalas
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Puncu napisał:

47579922_2235374003203878_652962864398598144_n.jpg

21 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Po co kręcić samemu skoro kolega zrobi za mnie 😉 Moi kumlpe podchodzą do tematu identycznie.

12 godzin temu, Puncu napisał:

Z nim to nie do końca bo grzebać lubi. Po prostu brakło mu narzędzi ;)

@PrzeLuka Tak jak @Puncu napisał, braki sprzętowe niestety czasem zmuszają mnie do poproszenia kogoś o pomoc. A @Puncu jest dla mnie również dużym wsparciem, jeżeli chodzi o wiedzę oraz pomysły przy nietypowych problemach ;) Ot tak team trochę. A support był na tyle zapieczony i wkręcony na błocie, że potrzebna była poważniejsza interwencja :) 

A tu moja robota dla kolegi. Przekładka części z jednego Draga do drugiego, dzięki czemu dostałem w rozliczeniu tego pierwszego z którym to @Puncu miał przyjemność powalczyć :P 

46039339_202776500602006_3087376995223339008_n.thumb.jpg.74f122c667d57d1c0743771522728ee2.jpg

Edytowane przez Zalas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

@Zalas czyli można by śmiało rzec, że @Puncu jest Twoją trzecią ręką. Taki Batman w świecie mechaników rowerowych. 

z15960104Q,batman-na-rowerze.jpg
  • Lubię to! 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zalas
4 godziny temu, PrzeLuka napisał:

@Zalas czyli można by śmiało rzec, że @Puncu jest Twoją trzecią ręką. Taki Batman w świecie mechaników rowerowych. 

z15960104Q,batman-na-rowerze.jpg

@Puncu jest moją prawą ręką bo ja mam dwie lewe :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Zalas napisał:

@Puncu jest moją prawą ręką bo ja mam dwie lewe :D

Pamiętaj @Zalas że masz jeszcze mnie :D może nic nie wiem o rowerach ale też coś potrafię zmajstrować/zorganizować. A co do przedłużki do odkręcenia suportu. Miałem dłuższą, stanąłem na kierownicy żeby rower nie drgnął i nie poszło. Nie pomogło też postukiwanie młotkiem w samą nasadkę podczas kręcenia. Ale mam już pomysł jak to zrobię.

Aha, a w temacie to dałem rower dobrego znajomego do fachowego pospawania, a w zasadzie do polutowania.

Edytowane przez Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi