mpietras8

Rock Shox Reba RL 26 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

mpietras8
Napisano (edytowane)

Witam, znalazłem  amorek  Rock Shox Reba RL 26 qr 9mm , 1/1/8  https://www.facebook.com/groups/szajbajkgielda/permalink/2213637582190240/?sale_post_id=2213637582190240&rt=11

jest wprawdzie używany  ale właściciel twierdzi, ze jest w dobrym stanie i dbał o niego. Proszę o poradę czy jest sens go kupować? Mam Meride Matts 70, fabrycznie był tam SR suntor  XCT MLO  ale aktualnie mam sztywny widelec MossoM5,. Jeżdżę asfalt-shoppingcart_holder.pnglas-drogi szutrowe-polne-piasek.

Edytowane przez mpietras8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Jeśli wczesniej juz wymieniłeś amor na sztywny widelec to podstawowe pytanie czy potrzebujesz w ogóle amortyzatora?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mpietras8
Napisano (edytowane)

Amortyzatory wymieniał poprzedni właściciel, ja kupiłem ze sztywnym widelcem i jako że jeżdżę po terenie chce wsadzić amortyzator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
Napisano (edytowane)

Rocznik 2015. Jeśli piszę prawdę to warto (połowa ceny nowego Recona lub blisko 1/4 ceny nowej Reby) niemniej trzeba wkalkulować zrobienie przeglądu. Ufać na 100 % nigdy nie można. Targował bym coś jeszcze. Może 100 da się jeszcze urwać. Amor jak by nie było ma 3 lata. Nie rób nic na gębę żeby potem gdyby coś okazało się nie tak móc domagać się zwrotu pieniędzy. 

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Ja natomiast skoro juz planujesz upgrade to poszedł bym w kierunku sztywnej osi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mpietras8
Napisano (edytowane)

Rebeliant dlaczego doradzasz sztywna oś? Mam teraz szybkozamykacz na obu kołach i jest ok. Nie jeżdżę w jakimś mega ciężkim terenie. Poza tym z wymianą osi wiązała by się wymiana przedniego koła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Sztywna oś daje sztywność (ale odkrycie co? :-P), w kazdym razie mnie qr9 bardzo mocno irytował bo dzwoniła mi tarcza na zakretach, na sztywnej osi tego nie doswiadczam. Druga sprawa to wypinanie kola do transportu, na qr9 zawsze potem musialem poprawiac zacisk, na sztywnej nie ma tego problemu. Zaproponowalem sztywna, bo jesli planujesz trzymac ten rower to warto dołożyć do sztywnej osi, a kompletne kolo 26" na sztywnej osi kupisz za nieduże pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi