Skocz do zawartości

RockShox Reverb - przegląd sztycy opuszczanej. Poradnik.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A widzieliście nową manetkę do tej sztycy?

Ja ostatnio chciałam jednocześnie hamować i opuścić siodełko, ale okazało się to przy obecnym przycisku niemożliwe - zabrakło mi zasięgu w palcach. Taka wychylna manetka jest chyba jednak bardziej ergonomiczna. Cena tylko trochę odstrasza, bo 350 złotych to jednak sporo.

Odnośnik do komentarza

Widziałem taką ,czytałem też na innym forum że można przerobić na manetkę mechaniczną wtedy problem z zapowietrzaniem przewodu jest z głowy 

Generalnie dla wiadomości nasze sztyce maja dwa osobne układy, ten w manetce jest odseparowany od tego w sztycy, płyny się nie spotykają
Ten układ płynu w manetce co jest podłączony do sztycy poprostu wciska iglice która wysuwa sztyce
To tak informacyjne
Bo no płyn w szyty może być inny a w manetce inny

Jeszcze jak będę miał chwile podam rozmiary oring do sztycy ,nie wymieniłem wszystkich bo niektóre były tylko ewidentnie zużyte

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Wczoraj w nowym nabytki syna był duży sag w dół i w górę około 8 cm

Przegląd czyszczenie ustawienie komory ifp, Wymian nowego płynu

Sztyca śmiga jak wściekła sag został usunięty

Czas naprawy 1:30 h na spokojnie

Ołjjjeee

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

pierwszy post na forum :) super instrukcja ! właśnie przymierzam się do samodzielnego serwisu i mam pytanie czy jakoś ustawiałeś poziom oleju? W instrukcji na stronie 35 lub w filmiku RS 14:03 - bo w Twoim opisie nie ma tego - czy zalałeś do pełna i tak działa ok?

 

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za ten opis :)

Odnośnik do komentarza
Cześć,
pierwszy post na forum super instrukcja ! właśnie przymierzam się do samodzielnego serwisu i mam pytanie czy jakoś ustawiałeś poziom oleju? W instrukcji na stronie 35 lub w filmiku RS 14:03 - bo w Twoim opisie nie ma tego - czy zalałeś do pełna i tak działa ok?
 
 
Pozdrawiam i wielkie dzięki za ten opis
W końcu ci nie odpisałem
Jutro zerknę do instrukcji co tam dokładnie widać i dam znać
Odnośnik do komentarza

Odebrałem właśnie reverba z serwisu i za Chiny ludowe nie mogę go napompowac. Jest tam chyba bardzo mała komora powietrzna i zanim zdarze odkręcić zawór to całe powietrze znika. Miał ktoś taki proble.m? Amortyzatory pompuje bez problemu więc nie wiem gdzie pies pogrzebany

Odnośnik do komentarza

Sprawdz sobie zawór czy masz sprawny. To pompowanie do 250 psi faktycznie jest upierdliwe ale nie powinno tak być, że ucieka ci za dużo. Ja na początku robiłem to żle czyli chodzi o odłączanie wężyka pompki. Na bank też byłem wnerwiony bo zeszło mi z 15 min zanim to ogarnąłem. 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

@Kkaaeell

Trzeba dobrze dokręcić końcówkę pompki bo zawór jest dość głęboko i często jest tak że jak nie jest odpowiednia końcówka pompki ciężko jest ją napompować

Druga sprawa powiedz jak może sztyca być nienapompowana po serwisie ? To jak ją sprawdzili i potem powietrze spuścili to jest totalnie bez sensu 

Ja jak oddaje sztycę komuś to jest zawszę napompowana tyle ile powinna

Czyli taka https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-do-amortyzatorow-rock-shox-pd13616/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Była napompowana po serwisie ale chciałem sprawdzić czy na pewno jest 250 i wszystko uciekło.

Byłem w serwisie i udało sie za pierwszym razem napompowac cos ienie. Trochę słaba sprawa bo pompka 150 zł i przepuszcza ciśnienie. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Dziś też miałem ten sam problem co ty nie mogłem napompować próbowałem dwa razy i dopiero za 3 razem udało się dobrze dokręcić tą końcówkę

Najlepiej mieć jak pisałem pompkę z dłuższą końcówką do pompowania

W moim przypadku moja prawie się całą wkręciła

 

Odnośnik do komentarza

Super poradnik, bardzo szczegółowo i dokładnie opisane. Rozważam zrobienie tego samemu.  Moja sztyca nagle przestała działać nagle pojawił się duży sag, a później olej wyciekł spod ramy więc dziwna sytuacja. Przypuszczam że uszczelka puściła 😞 

 

@piter614 

Jedna rzecz mnie zastanawia wspomniałeś cytuje:

"TUTAJ BARDZO WAŻNA RZECZ WCISKAMY NA GŁĘBOKOŚĆ 31 MM stealthie niezależnie od skoku

oraz modelu 

A2 30mm , B1 50mm"

To nie wiem na jaką głębokość powinna być ustawiony ten ifp , mam stealth (ale nie wiem jaki model da się to łatwo sprawdzić ? sztyca z roku 2015)

 

Dodatkowo nigdzie nie mogę znaleźć dedykowanego oleju do Reverb, są tylko Rockshox suspension oil 2.5w nie wiem czy to jest to samo?

Pytanie odnośnie uszczelek chciałem zamówić uszczelki a wymieniłeś bardzo dużo uszczelek i już nie wiem bo w tutorial są tylko zdjęcia 3. A tej ze zdjęcia 2.6x8 nie ma na tej liście.

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Maaatiii napisał:

To nie wiem na jaką głębokość powinna być ustawiony ten ifp , mam stealth

Daj na 31 mm 

43 minuty temu, Maaatiii napisał:

Dodatkowo nigdzie nie mogę znaleźć dedykowanego oleju do Reverb, są tylko Rockshox suspension oil 2.5w nie wiem czy to jest to samo?

Użyj tego 

https://olejefuchs.pl/fuchs-silkolene-maintain-rsf-2-5-1ltr.html

@Maaatiii Generalnie muszę zrobić kilka zmian w poradniku ale nie mam kiedy 

49 minut temu, Maaatiii napisał:

Pytanie odnośnie uszczelek chciałem zamówić uszczelki a wymieniłeś bardzo dużo uszczelek i już nie wiem bo w tutorial są tylko zdjęcia 3. A tej ze zdjęcia 2.6x8 nie ma na tej liście.

Co do tego to właśnie to muszę poprawić 

Odnośnik do komentarza
[mention=8340]Maaatiii[/mention] post trochę zmieniłem by był bardziej czytelny
Dzięki w końcu oddałem sztyce do serwisu bo nie miałem czasu pełny serwis z wymianą uszczelek i sztyca działa, może w zimę jak będę miał czas zrobię serwis zgodnie z poradnikiem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
[mention=8340]Maaatiii[/mention]Że tak zapytam ile dałeś za serwis i gdzie robiłeś 
Około 250 zł z wymianą uszczelek w mbike nie tanio ale zależało mi na czasie, kiedyś wysyłałem do wicha ale to by zajęło wieki a tu pogoda do jeżdżenia a ogarneli w 2 dni.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Sporo ja z wymianą wszystkich o-ring biorę 100 zł 
Spoko wiem że dużo ale trudno, a jesteś z Krakowa? Jakby co następnym razem uderzę do Ciebie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie.

Czy Reverb powinien mieć jakikolwiek SAG ?  Mój ma od nowego ok. 15 mm w każdym położeniu sztycy co być może w niczym nie przeszkadza, ale podczas pedalowania emituje dziwne dźwięki (zgrzyty) co jest strasznie irytujące. Sprawdziłem ciśnienie, jest ok, a nawet spróbowałem napompować nieco więcej, ale to niczego nie zmienia. Da się coś z tym zrobić, czy musi już tak być? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...