Mateusz Mazurek

Rama Accent PEAK 29 TA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz Mazurek

Witam, niedługo mam zamiar zakupić ramę Accent PEAK 29 pod sztywną oś i chciałbym coś się o niej dowiedzieć. Piszcie co o niej sądzicie :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pucmen

Cześć nie ma się co zastanawiać tylko kupować zajebista rama. Sam ją kupie tylko później na razie mam normalnego peaka  29" ale kupię tę ze sztywną osią w późniejszym terminie bo objeżdżam rometa monsun 2 którego w sobotę kupiłem a on ma 2 sztywne osie przód i tył więc nie śpieszę się. Nie będę Ci pisał walorów sztywnej osi bo i tak nie odczujesz pewnie różnicy sam nie odczuwam jakbym był zawodnikiem jak Marek Konwa czy Bartłomiej Wawak to bym odczuł pewnie:) Rama za tą cenę przystępną warta swojej ceny i waga ok:) POzdrawiam:)

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrew1985

A jaka jest cena takiej ramy ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Budowa roweru na niej przebiegła bez najmniejszych przeszkód, wszystkie obróbki są wykonane precyzyjnie. Trwałość lakieru to jedyne, co powinno być poprawione.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mateusz Mazurek

Cena tej ramy to 730zł. A jak geometria? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pucmen

799 zł olx.pl  730 zł biostern.abstore.pl

Edytowane przez Pucmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrew1985

http://accent-bikes.com/produkty/czesci/ramy/ramy-mtb/peak-29-1

moim zdaniem przy wzroście 180 cm i przekrok 82 ,musiałbym wziąć chyba ramę rozmiaru S 

w linku masz podana geometrię ramy i na tej stronie jest kilka rodzaji ram i tez można podejrzeć geometrię. 

Edytowane przez Andrew1985

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Przy moich 178/80 w ramie S sztyca 40cm jest na limicie. Lepiej przymierz się, imho S będzie mała.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mateusz Mazurek

Wzrostu mam 180 przekroku  nie sprawdzałem ale wezmę chyba rozmiar M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5

Mam 176 wzrostu i 82 przekroku i wziąłem M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Robert2891

Mam już trzecią taką i powiem Ci ,że powinieneś wiedzieć iż lubią one pękać przy sztycy .Jeżdżę na nich bo są tanie i jak pęknie to albo na gwarancję oddaję albo jeśli jest po kupuję drugą i śmigam dalej.

Ważę 85 kg i mam wzrostu 178 , rama rozmiar teraz S wcześniej to był M ,zmienili rozmiarowkę. Sztyca 2.5 cm niżej niż minimalny insert długość sztycy 400 . Wadą tych ram jest według mnie za luźna rura podsiodłowa i dlatego pękają Ale poza tym rama spoko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5
Wadą tych ram jest według mnie za luźna rura podsiodłowa i dlatego pękają Ale poza tym rama spoko

Nie tylko tam lubią pękać, już kilka innych miejsc tez widziałem.
Tu z OLX:
a0fda7e064a8a60732afb90c92727354.jpg

Zamówiłem sztyce 400mm, ale zastanawia mnie co piszesz i sprawdzę jak dopasowana jest u mnie rura. Może minimalnie większa średnica sztycy w przypadku luzu będzie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Robert2891

Ja teraz zastanawiam się nad ramą mosso xc 920 pro koszt około 1200 ze sterami można ją obejrzeć na "sklep mosso Polska" fajna geometria ,waga też ok, dostępny tylko rozmiar 17 i jedno malowanie może ona będzie trwalsza bo accent wytrzymuje przy mojej wadze 85 ,góra dwa sezony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi