Radan

Problem z doborem ramy. Krótkie nogi

Rekomendowane odpowiedzi

Radan

Witam.
Potrzebuję porady. Mam stosunkowo krótkie nogi i przez to spory problem z doborem ramy do szosówki.
wzrost: 174
przekrok: ok. 76-77

Za każdym razem jest to samo. Albo górna rura jest na wysokości przekroku, albo przy mniejszym rozmiarze rama jest za krótka.
Ma ktoś jakąś złotą radę? Może znajdzie się ktoś z podobnymi gabarytami i podpowie co robić?

Jeśli chodzi o efektywną długość rury górnej to najbardziej mi pasuje 530-540 mm. Ale właśnie wtedy jest problem z przekrokiem.

Rowery w jakie celuję i jakie ostatnio przymierzałem to np.:
Merida Scultura 400 (50 i 52),
Cube Attain (50 i 53),
Kross Vento 4 (S i M)

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IOO

Ja mam 173 cm wzrostu i przekrok 78 cm. Kupiłem właśnie merida scultura 400 w rozmiarze S/50 cm. Jak chodzi o przekrok to nawet w 54 nie miałem problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yoor45

Ja przy 180cm mam przekrok 83 cm. Wiec chyba Ty na swój wzrost masz normalny, a nie krótki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan

Jak bym miał podobny problem to brał bym mniejszy rower żeby pasował pod przekrok a jeżeli chodzi o długość to kombinował bym z mostkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Radan
2 godziny temu, IOO napisał:

Ja mam 173 cm wzrostu i przekrok 78 cm. Kupiłem właśnie merida scultura 400 w rozmiarze S/50 cm. Jak chodzi o przekrok to nawet w 54 nie miałem problemu. 

Przymierzałem się do S-ki. Jak na rozmiar 50 to jest dość długa, ale chyba mostek byłby od razu do wymiany na większy.

A Ty wymieniałeś  mostek czy zostałeś na tym 70 mm?

23 minuty temu, Yan napisał:

Jak bym miał podobny problem to brał bym mniejszy rower żeby pasował pod przekrok a jeżeli chodzi o długość to kombinował bym z mostkiem.

Pytanie o ile dłuższy mostek można zastosować żeby też nie przegiąć. I czy przy szosie stawiać tak duży nacisk na przekrok.

Zresztą trafiłem tutaj na forum na opinie żeby nie demonizować tak przekroku przy rowerze szosowym. Sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IOO
4 godziny temu, Radan napisał:

Przymierzałem się do S-ki. Jak na rozmiar 50 to jest dość długa, ale chyba mostek byłby od razu do wymiany na większy.

A Ty wymieniałeś  mostek czy zostałeś na tym 70 mm?

U mnie, chyba jest mostek 100 mm, a na pewno nie mniej niż 90 mm.

Jak dla mnie to przy obecnej geometrii ram, opadająca górna rura, to jeśli jest problem z przekrokiem to rama jest na 100% za duża. Poza tym czy chciałbyś zawadzić kroczem o ramę jak zsiadasz przed światłami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi