de Villars

Licznik z GPS

Rekomendowane odpowiedzi

nctrns

Bolt też ma segmenty live. Jak chcesz go obejrzeć to pisz priv, może uda się znaleźć jakiś kawałek czasu.

Tapatalk'd

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łabędź
11 minut temu, nctrns napisał:

Jak chcesz go obejrzeć to pisz priv

Super, na pewno się odezwę i chętnie się mu przyjrzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
10 godzin temu, Łabędź napisał:

Nie no, mega mi się podoba ten Bolt. Garmin co prawda można dorwać nawet ciut taniej, ma kolorowy wyświetlacz i ma segmenty Stravy na żywo... Ale i tak ten Bolt kusi.

Z tego co pamiętam to segmenty stravy są nawet lepiej rozwiązane niż w garminie. Masz podany swój najlepszy czas, jaką masz strate lub zysk do niego, dystans do końca, i profil trasy.

Ja z tego często korzystam rysując sobie prywatny segment na nieznanym podjeździe, wtedy wiem dokładnie gdzie jestem i ile mam do końca górki ;)

Jak jesteś blisko KOMa lub PRa to zmienia się ekran na motywujący, do przyśpieszenia, to też jest super ;) 

https://www.google.pl/search?q=wahoo+strava+segments&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDwbOzpsTeAhWRlosKHYsADrAQ_AUIDigB&biw=1366&bih=626#imgrc=zOj-KV0_mSX32M:

Jedyny minus to musisz mieć wykupione konto premium na stravie. 

15 godzin temu, Łabędź napisał:

A jak oceniasz monochromatyczny ekran? A konkretnie - jego przejrzystość w trybie nawigowania? Wolałbym Bolta, ale z tego powodu tylko skłaniam się bardziej ku Garminowi...

Dla mnie jest super, przetestowany ponad rok, w tym czasie zwiedziłem nasze wybrzeże, wyspę Uznam po Niemieckiej stronie, Słowenię i dwa razy Węgry.

Wcześniej miałem przygotowane wycieczki zwykle ściągnięte z neta i nie zgubiłem się ani razu. Ewentualnie sam rysuję trasy w ridewithgps. Tu nawet nic nie musisz podłączać do kompa, po prostu rysujesz lub importujesz do swoich tras na ridewithgps, klik i już trasa jest w wahoo. 

Do zmiany trasy lub narysowania czegoś w trasie używam aplikacji koomot. Rysuję, daję save i już mam na wahoo ;) 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dfq
Napisano (edytowane)

No i to jest fajne że wracasz do domu, kończysz jazdę  i natychmiast masz dane na Stravie, RidewithGps, Komocie czy TrainingPeaks 😀

ps.

Chyba ostatnio jakiś upgrade był bo coś mi się dziś instalowało przy wyłączaniu  Bolta 😱

Ok- nowy firmware.

Edytowane przez dfq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alomicz
Napisano (edytowane)

Cześć, 
co by nie zakładać nowego tematu również zainteresowałem się licznikami z gps. Na czym mi głównie zależy ? :
- możliwość zrzucania treningów do stravy poprzez bluetooth, wifi - łotewa
- jakaś tam nawigacja gps - dosyć często jeżdżę w góry i fajnie by było ustawić sobie jakąś pętelke na kompie, zrzucić ją na licznik - a ten nawiguje. Nie musi być to jakieś turboczytelne, ważne zeby spełniało swoje zadanie
- prostota obsługi 
, żywotność baterii. 
- mała awaryjność
To co zdążyłem już poszperać to:
- BRYTON 330/450/530
- SIGMA ROX 7.0/11.0
- POLAR V650
- GARMIN Edge 520. 
Ewentualnie coś innego ? 
Raczej będę celował w szukanie używki. 
Z góry dzięki za pomoc ! 
EDIT: Będzie to mój pierwszy licznik z GPS, więc nie musi być to też jakiś kombajn. 

Edytowane przez alomicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi