KingaM

Transfery w światowym MTB 2019

Rekomendowane odpowiedzi

KingaM

Plotki, ploteczki ale ziarnko prawy pewnie jest ;)

Po hiszpańsku:
https://esmtb.com/rumores-fichajes-2019/?fbclid=IwAR2cvLQmIm0vPUVwp72l7LQvGxJtFuzkjc0tI_iVIQ2H8-iOjDvzLhAb8v

Dla leniwych tłumaczenie wujka G. ;)

"Zacznijmy od tej wielkiej rzeczy. Jolanda Neff, Emily Batty i Kate Courtney. Praktycznie wszyscy bohaterowie spektakularnego sezonu kobiety XCO, którym żyliśmy. Żaden z nich nie powtórzyłby drużyny w 2019 roku. Tak się wydaje. Nastąpiłaby zmiana sprzętu, która rzadko miała miejsce. Klejnot w koronie, młoda Kate Courtney, opuścił Specialized. Po tym, jak życie zjednoczy się z tym znakiem, będąc amerykańskim i amerykańskim znakiem, opuściłoby to sprzęt właśnie teraz, gdy ma tęczową koszulkę pod pachą. Gdzie mam iść? Aby utrzymać współpracę z drugim mistrzem świata XCO, Nino Schurter. Tak, plotki umieszczają ją poza Specialized i w zespole Scott-SRAM, która, od czasu nieobecności Jenny Rissveds, nie ma składnika żeńskiego.

Co zrobi Spec, aby się wzmocnić? Cóż, podpisuje Emily Batty, "biorąc ją" od jednej z konkurencyjnych marek, Trek. Emily Batty ma również całe życie, praktycznie dołączyła do zespołu Trek Factory Racing. Kanadyjczyk zostanie partnerem Annika Langvad.

Trzeci element układanki, Jolanda Neff. Jeden z najbardziej spektakularnych zawodniczek, jakich kiedykolwiek widzieliśmy. Szwajcarzy pokryliby utratę Emily Batty w zespole Trek Factory Racing. Skok Neff do zespołu amerykańskich z nową parą, zawodnikiem DH Luca Shaw, z którym w ostatnich dniach był bardziej przyjazny w sieciach społecznościowych."

Wyciągnęłam najciekawsze akapitu.

Jeśli się potwierdzi, to szkoda mi Jolki. Moim zdaniem wpasowała się w team Krossa, kibicom polskim tez przypadła do gustu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
6 godzin temu, KingaM napisał:

Jeśli się potwierdzi, to szkoda mi Jolki. Moim zdaniem wpasowała się w team Krossa, kibicom polskim tez przypadła do gustu.

Cóż zrobić. To jej praca idzie tam gdzie dają lepsze warunki. Normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM

Szkoda mi jej pod względem, że bardzo lubię tą zawodniczkę i było bardzo miło jak startowała w polskiej drużynie. Oczywiście, nie mam do niej, żadnych pretensji, że zmienia klub - to jej pracodawca przecież.

Potwierdzenie transferu:

https://mtb-xc.pl/2018/10/24/jolanda-neff-przechodzi-do-trek-factory-racing/?fbclid=IwAR22A183bR_Vl5lPmNXrAiFGdliZOE9s7ZevGtvv0MNZlMvg-9K0d70mOg0

Edit:

ciekawe swoja drogą czy Kross będzie szukał jakiejś następczyni, jakiegoś towarzystwa dla Majki?

Edytowane przez KingaM
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
W dniu 24.10.2018 o 09:53, KingaM napisał:

tą zawodniczkę

tę zawodniczkę oczywiście, nie "tą". Że tak sobie pozwolę poprawić. ;)

Mi po kibicowskiemu też szkoda Jolandy w takim razie, choć po ludzku życzę jej jak najlepiej. Fajnie było patrzeć na tak wymiatający skład w polskim teamie. Ale czuję, że Kross odpowie na ten ruch dobrym nagraniem kadrowym i może być równie ciekawie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wgi

Scott w tym roku to masakra: Mistrz Świata, Mistrzyni Świata i Mistrz Europy...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM
W dniu 5.01.2019 o 20:44, Łabędź napisał:

Ja jestem pełna pobaw. Ten Czech mnie nie przekonuje....

Kolejny zawodnik odchodzi z KRT:

https://rowery.org/2019/01/06/bartlomiej-wawak-kolarzem-volkswagen-samochody-uzytkowe-mtb-team/?fbclid=IwAR3t6y9DGoW6Sp2QbgLCRXZ6INCRrn4QOwJ816ZPvevy7qSo5E8IAO_HeKE

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wgi

Odejście Wawaka to mega zaskoczenie...

Nie mogę się doczekać pełnego składu KRT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM

Dziś info o odejściu Grigera z KRT

😨

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebrionek

Znamy "drugiego" w krt Sergio Gutierrez, teraz tylko czekać na nazwisko "drugiej", może by tak Gabriela Wojtyła ?

Wysłane z mojego S30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM

Fajnie by było jakby zainwestowali w Polkę ale pogłoski chodzą o Jenny Rissveds - w sumie fajna młoda zawodniczka - moim zdaniem ma duży potencjał - oby go wydobyli!

O tym Hiszpanie nic nie słyszałam... wołałabym Bartka na jego miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebrionek
Fajnie by było jakby zainwestowali w Polkę ale pogłoski chodzą o Jenny Rissveds - w sumie fajna młoda zawodniczka - moim zdaniem ma duży potencjał - oby go wydobyli!
O tym Hiszpanie nic nie słyszałam... wołałabym Bartka na jego miejscu...
Tego Hiszpana jestem już pewien 200 % Jenny Rissveds to ta Szwedka co wygrała igrzyska olimpijskie w 2016 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM
23 minuty temu, sebrionek napisał:

Tego Hiszpana jestem już pewien 200 % Jenny Rissveds to ta Szwedka co wygrała igrzyska olimpijskie w 2016 ?

Tak, dokladnie

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebrionek
Tak, dokladnie
To było by fajnie jak by to ona faktycznie była tą "drugą" bo wiem że przez presję jaką na nią spłynęła po zdobyciu złota miała problemy , fajnie by było usłyszeć że wraca tym bardziej jak by wróciła w Polskim zespole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebrionek
W dniu 11.01.2019 o 09:17, KingaM napisał:

Może trochę nie pasuje odnośnie światowego transferu ale światowej klasy zawodnik, więc napiszę:

Marek Konwa odchodzi z VW 😱

https://mtb-xc.pl/2019/01/11/odnowiony-sklad-volkswagen-samochody-uzytkowe-mtb-team/?fbclid=IwAR2lWU1dsIa_M2q7HTVnKKQYMwSUxFzKFlxJzYKLYbP2SbQCPJgrT_hl5f8

Widzę że odchodzi też Katyrzyna Solus Miśkowicz, nie ma żadnych informacji co do ich przyszłych klubów ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KingaM

Nic nie słyszałam, Marek na instagramie pisał, że niby nie ma żadnych planów póki co ale jakoś mi się wierzyć nie chce, no bo gdzie taki zawodnik...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi