Qba

Sigma BC 23.16 vs Sigma ROX 6.0

Rekomendowane odpowiedzi

sqr    1
sqr

Dołączę się do tematu. Mam 14.16 i nfc działa bez problemu, ale chciałbym jednak zaopatrzyć się właśnie w model 23.16, mam tylko pytanie, czy da się włączyć trening/pulsometr do biegania. Po prostu żeby mierzył i zapisywał puls.

I drugie pytanie jak uciążliwe jest włączanie następnego treningu? robi się to automatycznie czy trzeba coś ustawiać. Np jadę do pracy jako pierwszy trening. siedzę 8h i wracając chciałbym zapisać jazdę jako kolejny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qba    9
Qba

Witaj,

zacznę od drugiego pytania. Ja po prostu resetuję prawym dolnym przyciskiem "dane trasy" ( nie widzę teraz licznika więc nie napiszę jaki dokładnie tam pokazuję się komunikat)

i kręcę od nowa kilometry. Jak wczytuję do komputera to po prostu widzę dwa przejazdy w jednym dniu.

co do pierwszego to czy chciałbyś używać licznika np. jako zegarka na nadgarstku ( niektóre modele sigmy mają taki specjalny pasek)? dokładnie muszę sprawdzić ale jak miałem na sobie pulsometr i licznik w ręku ( przed podpięciem do uchwytu w rowerze) to był uśpiony nic nie pokazywał. Być może trzeba by go było wpiąć w uchwyt i tak trzymać w ręku. Tego nie wiem, nie próbowalem, musiałbym sprawdzić.

mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem 

• Lubię to! 1
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
niet    3
niet
14 godzin temu, sqr napisał:

Dołączę się do tematu. Mam 14.16 i nfc działa bez problemu, ale chciałbym jednak zaopatrzyć się właśnie w model 23.16, mam tylko pytanie, czy da się włączyć trening/pulsometr do biegania. Po prostu żeby mierzył i zapisywał puls.

I drugie pytanie jak uciążliwe jest włączanie następnego treningu? robi się to automatycznie czy trzeba coś ustawiać. Np jadę do pracy jako pierwszy trening. siedzę 8h i wracając chciałbym zapisać jazdę jako kolejny.

Sprawdzę czy działa z licznikiem w kieszeni i czy coś zapisuje.

Reset działa tak jak Qba napisał, chwilę trzeba przytrzymać prawy.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sqr    1
sqr

Dzięki wielkie licznik już w drodze. W sumie ważniejsza była dla mnie właśnie druga część pytania. Z bieganiem to może w zimę powalczę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
niet    3
niet

kurde to sam sobie sprawdzisz bo ja zapomniałem wczoraj;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qba    9
Qba

Witaj,

ja przeprowadziłem eksperyment. sam licznik nie łapie sygnał z pulsometru. Ale jak wepniesz go w uchwyt (ten co jest przyczepiony do kierownicy) to zaczyna odbierać sygnał z pulsometru. Więc włożyłem licznik wpięty do uchwytu do kieszeni i tak chodziłem. pus cały czas działał. Tylko, że widac go tylko w czasie rzeczywistym. bo jeśli licznik nie odbiera sygnału z koła to wydaje mu sie że stoi i czeka na trening. i nic nie zapisuje. i tyle. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sajmonus    0
sajmonus

Witam,

szybkie pytanie. Jeśli zrzucam dane z 23.12 na komputer to w jakim formacie mogę zapisać plik z danym treningiem? Ewentualnie czy jest problem z wrzucaniem tych plików na inne serwisy jak endomondo, strava etc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
niet    3
niet

na stravę bez problemu, na endomondo jeszcze nie odkryłem. Na kompa pliku nie zapisywałem, wszystko za to ściągasz na applikację na pc, na której możesz to przeglądać i analizowac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta