Zigfir

Ograniczenie szumu powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Zigfir

Próbował ktoś może ograniczyć szum wiatru przy pomocy zatyczek Alpine? Zastanawiam się czy albo MusicSafe albo MotoSafe Tour nie były by fajnym rozwiązaniem. Sam w dość dużym stopniu polegam na słuchu w trakcie jazdy i zastawiam się ja te rozwiązania dedykowane innym zastosowaniom sprawdziły by się w praktyce kolarskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
10 godzin temu, Zigfir napisał:

Próbował ktoś może ograniczyć szum wiatru przy pomocy zatyczek Alpine? Zastanawiam się czy albo MusicSafe albo MotoSafe Tour nie były by fajnym rozwiązaniem. Sam w dość dużym stopniu polegam na słuchu w trakcie jazdy i zastawiam się ja te rozwiązania dedykowane innym zastosowaniom sprawdziły by się w praktyce kolarskiej. 

Czapka zakrywająca uszy radzi sobie z szumem całkiem nieźle. W zależności od pory roku może być cieńsza lub grubsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
1 godzinę temu, Sziva napisał:

Czapka zakrywająca uszy radzi sobie z szumem całkiem nieźle. W zależności od pory roku może być cieńsza lub grubsza.

W gorące dni to rozwiązanie średnio przypada im do gustu. Normalnie stosuję bandanę  Rogeli ale chyba mam za dużą głowę bo moja na uszka to mi raczej nie starczy :).

Natomiast raz na jakiś czas zdarza mi się trafić na jakiś koncert jako fotograf i wersja zatyczek Music Safe mnie nieco kusi.

Edytowane przez Zigfir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
2 minuty temu, Zigfir napisał:

W gorące dni to rozwiązanie średnio przypada im do gustu. Normalnie stosuję bandanę  Rogeli ale chyba mam za dużą głowę bo moja na uszka to mi raczej nie starczy :).

Natomiast raz na jakiś czas zdarza mi się trafić na jakiś koncert jako fotograf i wersja zatyczek Music Safe mnie nieco kuszą.

To może jakaś cienka opaska? Na niektóre koncerty czy imprezy też bym chodziła w zatyczkach.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu

Ktoś kiedyś na forum zaproponował waty do ucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marek Karnecki

Chyba jedyne rozwiązanie :P - choć może być nieco śmiesznie na MTB :P

7fskd7_imgl3605.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir

C

W dniu 19.10.2018 o 11:47, Marek Karnecki napisał:

Chyba jedyne rozwiązanie :P - choć może być nieco śmiesznie na MTB :P

7fskd7_imgl3605.jpg

Coś w tym jest :).

Dziś pizgało sobie nieco w moich okolicach (choć bez przesady) i była okazja przetestować czapkę na uszach (zaczynałem poniżej 12 stopni).

Niby jest lepiej ale szału tak czy inaczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki

Jedź wolniej.

Tak, zatyczki pomagają. Podobnie jak słuchawki douszne. Albo czapka zachodząca na uszy. Od biedy nawet zwykła wata daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
W dniu 21.10.2018 o 20:21, Andrzej Sawicki napisał:

Jedź wolniej.

Tak, zatyczki pomagają. Podobnie jak słuchawki douszne. Albo czapka zachodząca na uszy. Od biedy nawet zwykła wata daje radę.

Akurat wolniejsza jazda mi nie odpowiada :).

Przetestowałem MusicSafe PRO - najmocniejsze z kompletu i obcinają ładnie cześć szumu. Jest dalej słyszalny ale wyraźnie bardziej stłumiony. Efektem ubocznym jest większa słyszalność własnego oddechu. Samochody i ruch dalej słychać acz o te kilka metrów później. Akurat ja przed manewrami zawsze zerkam za plecy.  Muszę jeszcze pokombinować ze słabszymi filtrami z zestawu ale generalnie wydaje mi się że to fajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadS

Gdzieś kiedyś widziałem takie małe plastikowe klipsy na paski od kasku, których zadaniem miało być ukierunkowanie powietrza w taki sposób, żeby uszy były osłonięte od pędu powietrza, w wyniku czego miało nie być słuchać szumu. Producent zarejestrowany w USA, niestety nie pamiętam jak to się nazywało, ani tym bardziej czy to działa.

Edit:

Np. takie:

https://www.amazon.com/Cat-Ears-AirStreamz-Cycling-Noise-Reducer/

https://www.wind-blox.com/purchase

Edytowane przez RadS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pete
W dniu 31.10.2018 o 22:32, RadS napisał:

Gdzieś kiedyś widziałem takie małe plastikowe klipsy na paski od kasku, których zadaniem miało być ukierunkowanie powietrza w taki sposób, żeby uszy były osłonięte od pędu powietrza, w wyniku czego miało nie być słuchać szumu.

https://www.wind-blox.com/purchase

Hmm... wygląda jak jakaś owijka wokół paska. Może by tak we własnym zakresie coś takiego sobie zrobić z jakiegoś paska rzepowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
panMarcin

Ja używam zatyczek do uszu w cieplejszych porach roku, jak jest chłodniej to czapka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi