Skocz do zawartości

Dirt/street/stunt do około 2999 zł.


Sgro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)
Jest to mój pierwszy post na forum i chciałbym w nim poruszyć temat jaki rower wybrać. Poszukiwałem roweru ,który nadawał by się do jazdy po mieście jak i nie równych terenach zachowując standardy mtb/dirt/dual ważna jest też wygoda gdy jeżdze po mieście. Jestem kompletnie początkującym mam 15 lat i 165 cm wzrostu. Chciałbym móc na rowerze wykonywać podstawowe triki chociaż wiem ,że nie znajdzie się rower do "wszystkiego". Znalazłem mnóstwo propozycji ale aktualnie zastanawiam się nad dwiema interesuję odpowiedź ,który będzie nadawał się najlepiej pod względem części,wygody,wagi i trudności wykonywania trików oraz dlaczego? Potrzebuję rowerku do trików ale również nie chciał bym by był on nie wygodny. Również przydała by się blokada skoku by móc jakoś podjechać pod górkę.Liczę na porady oraz może inne propozycje Serdecznie Dziękuje

1) Kellys Whip 10 znalazłem używkę na olx 

2) Giant brass 1/2 tutaj w zmienionej konfiguracji https://www.olx.pl/oferta/giant-brass-2-CID767-IDnyhMu.html#beafc1902d (na olx czy allegro tych akurat jest pełno)

 

Edytowane przez gadzina720
Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, wszystkich szajbajków :).

Chciałem Was poprosić o sugestie, opinie i podpowiedzi dotyczące zakupu roweru.

W 2018 roku zamierzam zmienić rower, który obecnie używam i serwisuje (nic specjalnego X Tract 3781). Służy mi on głownie jako środek dojazdu do pracy oraz "maszynę", na której wykonuję treningi uzupełniające treningi biegowe.

Mój codzienny dojazd do pracy to ok 15 km, a łączny roczny kilometraż za 2017 r to ok 4500 km.

Chciałbym kupić rower, który łączył by w sobie cechy roweru szosowego i rowery terenowego, co w sumie wskazuje mi na typ gravelowy.

Mój budżet obecnie jest ograniczone do max. 2900zł i w tej cenie znalazłem kilka rowerów:

1) ACCENT CX-ONE 2017 http://allegro.pl/rower-przelajowy-accent-cx-one-2017-roz-m-i7111645210.html

2) Romet Aspre 2018 https://www.storowerow.pl/pl/p/Romet-Aspre-2018/1595

3) Jamis Renegade Exile http://allegro.pl/rower-przelajowy-accent-cx-one-2017-roz-m-i7111645210.html

Proszę Was o ocenę i sugestie dt. tego na co zwrócić uwagę, przy zakupie, jakie hamulce najlepiej się sprawdzą w tego typu zastosowaniu roweru oraz jaki rozmiar roweru wybrać?

Mam 179 cm wzrostu i ważę 71kg.

Ważnym elementem roweru, są dla mnie części i ich stopień skomplikowania/zaawansowania! Chciałbym kupić taki rower, który sam przeserwisuję, a zdaję sobie sprawę, że w tym obszarze  jestem mało zaawansowany, tak więc wolałbym coś prostego.

Z góry dziękuję, za Wszystkie opinie, głosy.

Pozdrawiam

Paweł  

 

Odnośnik do komentarza

Z tej trójki accent cx jest przełajem, ma krótsza górna rurę i wyżej suport może być ciut mniej wygodny. Romet jako jedyny posiada karbonowy widelec, to nieco może zwiększyć komfort, posiada też najnowsza grupę z linkami pod owijka.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

tam jest nowy claris r2000 z linkmi pod owijką, zresztą cały rower ma fajnie pochowane linki

 a gravel to nie jest czasem trochę wymieszana szosa z mtb także bym się tu nie dziwił że mieszają osprzęty

Odnośnik do komentarza
Dnia 19.02.2018 o 11:50, Nath_147 napisał:

Waga prawie 13kg, zeszłoroczny osprzęt i wymieszanym szosa/MTB, trochę słabiutko imo.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka
 

Kilku producentów miesza osprzęty. Np Marin wrzuca Srama GX co mi się akurat podoba bo Sram GX to świetna przerzutka, pancerna. 

Odnośnik do komentarza

nie wiem czym się dokładnie sugerować specyfikacją fujji  czy jego zdjęciem, na oficjalnej stronie też jest pomieszane

http://www.fujibikes.com/usa/bikes/city/cross-terrain/jari-steel/jari-2-5

na zdjeciu i w specyfikacji są stare klakmomanetki STI, jeśli chodzi o tylna przerzutkę to sugerując się zdjęciem, niepotrzebne mieszanie, w tym przypadku rd-m370 niczym clarisa nie przewyższa, do tego ma nieco dłuższy wózek, jeżeli jednak znalazła się tam wersja M2000 no to na plus (technologia shadow).

patrząc na większość graveli to wg mnie bliżej im do wygodnego przełaja niż mtb.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za sugestie i odpowiedzi. Kupiłem Gravel Marin Four Corners M :)

Rama chromo-molibdenowa, rurki podwójnie cieniowane

Rama Double Butted CrMo, 700c Wheels, Utilitour Geometry, Full Rack and Fender Mounts, Disc Mount

Widelec: CrMo, Fender and Rack Eyelets, IS Disc

Obręcze Marin Aluminum, Double Wall, Disc Specific

Tylna piasta Forged Aluminum Alloy, 6-Bolt Disc, 32H

Przednia piasta Forged Aluminum Alloy, 6-Bolt Disc, 32H

Szprychy 14g Black Stainless Steel

Opony Schwalbe Silento, 700x40C, Reflective Sidewall, Kevlar Puncture Protection

Przerzutka tył Shimano Sora

Przerzutka przód Shimano Sora

Klamkomanetki Shimano Sora 9-Speed

Korba Shimano Sora Hollowtech II, 50/39/30T

Wkład suportu Shimano Hollowtech II

Łańcuch KMC X9

Kaseta Shimano HG300 9-Speed, 11-32T

Hamulec przód Promax Render R Road Mechanical Disc, 160mm Rotor

Hamulec tył Promax Render R Road Mechanical Disc, 160mm Rotor

Kierownica Marin Four Corners Flared Drop

Mostek Marin 3D Forged Alloy

Owijka Marin Comfort Bar Tape, Shock Absorbing Gel Pads

Stery FSA No.8D, Sealed Cartridge Bearing

Rura podsiodłowa Marin Alloy

Siodło WTB Volt Sport Custom

Pedały Trekking Platform

Pozdrawiam 

Paweł 

strava.png

 

1373415c4fc3b9932c470beb0a7b.jpg

Edytowane przez PawelWro
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Witam przychodzę z pytaniem. Mam te 18 lat i zawsze ciągnęło mnie bardziej do jazdy w terenie lasy itp. oraz od czasy do czasu jazda po mieście i asfaltach ale też nie zbyt spokojna tak więc chciałem zainwestować rowerek który sprostał by temu zadaniu lecz głównym pytaniem jest to czy moje 195cm wzrostu nie stanie tu na przeszkodzie. I jeżeli ta moja "wada" wrodzona to nie problem to jaką maszynę w tym przedziale warto by było kupić? (Oczywiście liczę się z tym że mogą być to rowery używane) A jeżeli dirt to zły pomysł to jakaś jego alternatywa?
Z góry dziękuję za pomoc
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
 


Ogólnie myślałem nad Dartmoor two6player ale nwm czy to dobry wybór?
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, michgorski napisał:

jazdy w terenie lasy itp. oraz od czasy do czasu jazda po mieście i asfaltach

 

52 minuty temu, michgorski napisał:

Dartmoor two6player

 

Wybierz jedno :D

 

To jest rama dirt/street. Do jazdy po lesie w ogóle się nie nadaje, na asfalt w sumie też. Do zabawy po mieście byłby ok. Poza tym jeździć po lesie można na Wigry 3, doprecyzuj jak chcesz jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
 
Wybierz jedno
 
To jest rama dirt/street. Do jazdy po lesie w ogóle się nie nadaje, na asfalt w sumie też. Do zabawy po mieście byłby ok. Poza tym jeździć po lesie można na Wigry 3, doprecyzuj jak chcesz jeździć
Znaczy jazda po lesie no w okolicy mam parę miejsc gdzie nie ma jakiś wielkich podjazdów i zjazdów ale można coś fajnie pojeździć i o dziwo dla niektórych oderwać się od ziemi a dotychczas moje rowery strikte crossowe nie nadawały się bo były za wielkie żeby gdzie kolwiek się zmieścić, a po mieście też ze znajomymi próbujemy robić to na co inni by nie wpadli

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...