Hildegunst

Romet Boreas 1 (2018) - tani gravel z polskim rodowodem

Rekomendowane odpowiedzi

SzpiceR

Haków są setki jeśli nie tysiące rodzajów.

Najlepiej byłoby znaleźć numer części i po nim szukać dalej. Możesz próbować w sklepie coś dobrać ale szanse powodzenia zapewne niewielkie, osobiście zacząłbym od sklepu rometa

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hildegunst
2 godziny temu, SzpiceR napisał:

Haków są setki jeśli nie tysiące rodzajów.

Najlepiej byłoby znaleźć numer części i po nim szukać dalej. Możesz próbować w sklepie coś dobrać ale szanse powodzenia zapewne niewielkie, osobiście zacząłbym od sklepu rometa

Dzięki wielkie - tak myślałem. Nie mam daleko do autoryzowanego sklepu ROMETa - tam uderzę w pierwszej kolejności. W sklepie internetowym rometa jest też sporo haków, ale po samych zdjęć trudno dojść czy to będzie dokładnie to co trzeba - zwłaszcza, że zdarza się, że  na stronie jednego produktu są zdjęcia wyraźnie różnych haków... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GordonFrey

Dowiedziałeś się jaki model haka? Mi nieporadny serwis rometa nie był w stanie pomóc. Dzwoniłem do nich bezpośrednio nawet to nikt nie był w stanie powiedzieć jaki model...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hildegunst
Napisano (edytowane)

Dowiedziałem się, że w tym rowerze stosowane było kilka rodzajów haków więc aby mi pomóc musiałem wysłać zdjęcie ramy i haka. W moim przypadku dostałem taką odpowiedź:

Cytat

Trzeba zamowic taki hak

Hak tylny alum. do ramy RAMBLER 27,5 LTD/ JOLENE 27,5

Ja pisałem maila od razu do oficjalnego sklepu Rometa i trafiłem na osoby chętne  do pomocy. Co prawda trwało to kilka dni, bo odpowiadają zwykle dopiero na następny dzień, a wymieniliśmy między sobą kilka wiadomości. 

EDIT:

Jeśli na Twoim haku oraz widelcu nabite jest oznaczenie JS ( jak na zdjęciu poniżej) to ten hak powinien być odpowiedni także dla Ciebie.

00-17-03632-01-00356,klOWfqWibGpC785Ey7xqm2hfZMqOVZhuX54.jpg

Edytowane przez Hildegunst
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hildegunst

Dla zainteresowanych potwierdzam pasowność tego haka. Rower przywrócony do sprawności - wygląda na to, że przerzutka wytrzymała wypadek, bo udało się ją bez problemu wyregulować.

IMG_20190429_195217520.thumb.jpg.e712400e4484f263471e76d905912c28.jpg IMG_20190429_203439010.thumb.jpg.b524e72b568eaf0cc33b6e9b4a692bb1.jpg

Z nowiek:

Ponieważ mam zamiar pojeździć trochę po nieznanych terenach wpadło mi w moje ręce oto takie urządzonko:

391486390_IMG_20190429_203623604(1).thumb.jpg.10055542a57b7dc752cc73eac9a1ca58.jpg

Germin Etrex 35 - na razie nie testowany, bo jak pisałem wyżej, rower był niesprawny. Zapewne za jakiś czas wpadnie do kompletu czujnik kadencji i pulsu - ale nie wszystko na raz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GordonFrey

Chętnie się spotkam pojeździć w któryś weekend :)

Do Gliwic z Krakowa nie jest daleko, daj znać jakbyś planował coś ciekawego w swojej okolicy

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hildegunst

Mam w planach wiślaną trasę rowerową (Oświęcim-Kraków), myślę też nad samym Krakowem, ale bardziej krajoznawczo. Jeszcze nie wiem kiedy uda się to zrealizować - ale jak najbardziej dam znać. Pomyśl szczególnie o WTR :) Ja planuję dojechać do Oświęcimia samochodem, a z Krakowa wrócić po samochód pociągiem. Samego pedałowania jest około 80 km, czyli bardziej wycieczka niż wyprawa ;)

Jak byś chciał wpaść na śląsk to również zapraszam, lasy w okolicach Rud Raciborskich to jest raj dla rowerów gravelowych :) Dziesiątki kilometrów szutrowych "autostrad" i piękne okoliczności przyrody.

Najpierw muszę trochę intensywniej pokręcić tutaj na miejscu, bo ostatnio mało jeździłem i chcę to trochę teraz nadrobić. Ciągną się za mną problemy osobiste, odbija się to bardzo niekorzystnie na moim samopoczuciu, wadze i formie niestety - od dłuższego czasu czuję się mocno przemęczony. Na chwilę obecną trasy dłuższe niż 50 km są dla mnie męczarnią :/ Mam zamiar sobie trochę odpuścić i zacząć więcej jeździć  aby trochę odżyć - mam nadzieję, że to wypali i przede wszystkim, że zapału wystarczy :D 

Zdziś: 

IMG_20190501_155735284.thumb.jpg.0c1697d6eedc55178efba0dda7310e94.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GordonFrey

U mnie to trochę lepiej wygląda :D trasa z Oświęcimia jest trasą bardzo łatwą, daj znać i jakoś się ugadamy jak coś.

Mnie się udało pokonać na romecie breveta 200km i pod koniec miesiąca atakuję kolejnego, na 300km. Odkryłem i zrozumiałem, że to wszystko leży tylko i wyłącznie w głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hildegunst
W dniu 3.05.2019 o 11:05, GordonFrey napisał:

Mnie się udało pokonać na romecie breveta 200km i pod koniec miesiąca atakuję kolejnego, na 300km. Odkryłem i zrozumiałem, że to wszystko leży tylko i wyłącznie w głowie :)

To robisz już całkiem fajne dystanse. Mi w zeszłym sezonie też szło dużo lepiej, chociaż do takich wyników nigdy nie dochodziłem - ale ja też nigdy nie jeździłem na rekordy. Zwykle wychodzę sobie po prostu trochę pojeździć poświęcając na to najczęściej 1,5 -3 godzinki, czyli  typowe dystanse oscylują gdzieś  w zakresie 30-60 km. Czasem gdy mam więcej czasu to wtedy jadę nieco dalej ale wtedy wybieram jakieś nowe, ciekawe miejsca, więc robi się z tego trochę turystyka a co za tym idzie dystansu nie nabijam dużego :D  Podsumowując jestem miłośnikiem amatorem i na razie nie mam większych aspiracji :) Chociaż nie ukrywam, że obecny spadek formy nie zadowala mnie. To że zwykle nie robię długich dystansów nie znaczy, że nie jestem w stanie jechać dalej, a po 50 km nie powinienem być tak wypompowany z energii , ale tutaj problem jest nieco głębszy i nie dotyczy tylko roweru - w każdym razie walczę z tym :)  A tak w ogóle to rower spisuje się doskonale, wciąż jestem z niego bardzo zadowolony - jak na razie jego najpoważniejszą wadą jest malowanie - normalnie dramat, farba miękka jak plastelina :/ 👎 Duży minus za to dla Rometa... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hildegunst
Napisano (edytowane)

Kilometry mijają więc kolejna krótka relacja:

Rower wciąż sprawuje się bez zarzutu. Trochę jedynie irytuje mnie konieczność regulowania hamulców po każdym poluzowaniu zacisku w kole, a czasami nawet częściej. Rower nie zaliczył żadnej awarii (poza skrzywieniem haka przerzutki - ale to tylko moja wina). Na wiosnę wymieniłem jedynie linkę do przerzutki wraz z tylnym odcinkiem pancerza (chodziła już dość ciężko) oraz przesmarowałem wszędzie tam gdzie udało mi się dostać :) Warto to zrobić, bo fabrycznie smaru było nałożone bardzo oszczędnie - zwłaszcza w sterach.

Czy kupiłbym ten rower jeszcze raz? Nie wiem, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a trawa zawsze jest bardziej zielona u sąsiada ;)  Mimo to strasznie lubię ten rower, sprawia mi dużo więcej frajdy niż moja poprzednia maszyna i w zasadzie z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu kto szuka roweru w tym przedziale cenowym.

Napęd 1x10 wciąż uważam za zupełnie wystarczający, jedynie co mógłbym rozważyć to faktycznie możnaby ewentualnie pójść bardziej w stronę miękkich przełożeń, bo mój łańcuch najczęściej pracuje blisko środka kasety, a najmniejszych zębatek używam rzadko - głównie na zjazdach. Jednak w mojej okolicy nie ma znacznych wzniesień, dlatego nie pamiętam kiedy ostatnio zdarzyło się, że brakło mi przełożeń - dlatego na razie zostaje tak jak jest. Za najsłabszą stronę tego roweru są hamulce, które można powiedzieć, że są poprawne  - tylko tyle i aż tyle. Trzeba jednak pamiętać o tym ile kosztował ten rower.

Rower o dziwo wciąż jest bez żadnych modyfikacji. Owszem w głowie jest kilka pomysłów, ale to co jest po prostu działa i się sprawdza. 

Rower daje masę frajdy na szutrowych duktach  i leśnych przeciwpożarowych drogach - po prostu bajka. Dlatego głównie takie trasy wybieram przeplatając je z asfaltami. Bez problemu radzi sobie też w mieście, na krawężnikach, kostkowanych drogach rowerowych, studzienkach co w moim mniemaniu jest sporą zaletą.

IMG_20190529_201300388_HDR.thumb.jpg.b53bbf1f7f7f0af9d5da042af80998a4.jpg

IMG_20190529_222434715_HDR.thumb.jpg.99debe1a2f871e889e4eb24df6acf973.jpg

Edytowane przez Hildegunst
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi