-Marcin-

Siodełko do drugiego roweru

Rekomendowane odpowiedzi

-Marcin-

Podczas pomiarów dotyczących siodełka na bikefiting wyszło u mnie, że powinienem je mieć o szerokości 150-155mm. Do tej pory jeździłem na wąskich 130mm i po zmianie i przejechaniu 2-3k km już nie wróciłbym do starego chociaż swego czasu byłem zadowolony. W rowerze mtb mam siodełko za ponad 500zł. Teraz chcę jeszcze zmienić siodełko w trenażerze gdzie zostało moje stare wąskie siodło. Nie chcę kupować drugiego siodełka za 500zł do roweru który jest używany wyłącznie w piwnicy, no chyba, że jednak muszą być dwa siodełka identyczne. Chcę kupić tanie siodełko o wymiarach jak te z mtb.

Pytanie. Czy używając kilku rowerów (przymierzam się jeszcze do jakiejś taniej używanej szosówki) trzeba mieć takie same siodła, czy wystarczy, że będą miały taką samą szerokość? Czy będę odczuwał negatywnie jazdę na trenażerze jeżeli siodło będzie takich samych wymiarów co mtb ale bardziej miękkie, innej firmy? Jakie macie siodła jeżeli używacie kilku rowerów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zibi_j1

Jedno siodełko Ci podejdzie bardziej a inne mniej. Na pewno musisz trzymać się szerokości ustalonej na BF. Tanie i dobre są siodełka WTB. Wielu osobom pasują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi