szymar

Szosa po taniości (max 1500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

szymar

cześć.

Rower nie jest moją jedyną aktywnością (głównie biegam). mam już rower MTB, który kupiłem rok temu i jeżdżę sobie nic ma co dzień do pracy plus jakieś wycieczki (po Wrocławiu i okolicach) w czasie wolnym od biegania. Na tym rowerze mam też zamontowany fotelik dla dziecka i robimy sobie wspólne wycieczki. Najechałem na nim 3700km od połowy marca 2017, więc w sumie chyba całkiem nieźle.
Tyle tytułem wstępu. Od zawsze chciałem mieć szosę. W następnym roku planuję jeszcze więcej na rowerze jeździć (sezon starów biegowych zakończę już wczesną wiosną). Ale z racji tego, że jak już pisałem jeden rower mam i będę go dalej używał to nie chcę wydawać majątku na kolejną fanaberię (przynajmniej tak mówię Żonie) . Wyjściowo myślę o nowym tribanie 500, który obecnie kosztuje 1699 zł i to będzie max budżetu. Ale widzę, że na OLX pojawiają się te rowery (sezon się kończy, ofert coraz więcej) w przedziałach powiedzmy 800-1200 zł. Czy warto zaufać i taki rower używany sobie sprawić? Pewnie najlepiej jakby jeszcze na gwarancji był. A może macie kogoś zaufanego kto sprzedaje fajny egzemplarz w dobrej cenie. Oczywiście przy takich kwotach cudów nie wymagam, ale jak się okaże że mogę kupić dobrą używkę w cenie 800-1200 to wolę zrobić tak a resztę zainwestować np w buty spd. Nie musi to być triban, może być jakiś romet czy kross. Ważne żeby stan był dobry i nie wymagał wielkich inwestycji. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

de Villars

Za 800-1200 to nie będzie żadne cudo, ani nawet przyzwoity rower. Taka cena nie bierze się bez powodu - raczej ktoś chce sie pozbyć szrota, a kupując go bierzesz ten kłopot na siebie - bo zapewne sporo rzeczy będzie do wymiany na dzień dobry żeby w ogóle móc jeździć. Na Twoim miejscu brałbym tego Tribana i cieszył się działającym nowym rowerem. 

• Dziękuję! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
-Marcin-
48 minut temu, de Villars napisał:

Taka cena nie bierze się bez powodu - raczej ktoś chce sie pozbyć szrota,

Ja tam kupiłem używany rower i kilka sprzedałem i nie narzekam. Kupno używanego roweru to nie kupno samochodu, gdzie usterka wyjdzie po kilku miesiącach. Kupujesz szosówkę, jedziesz do sprzedawcy, sprawdzasz  wizualnie, napęd, czy nie jest zużyty. Przejedziesz się, sprawdzisz czy coś nie ociera, nie piszczy i możesz kupować. Jeżeli chłopak chce jeździć dla przyjemności a nie startować w zawodach to jak najbardziej używany rower polecam.

Kupiłem używaną 4-letnią szosówkę, jeżdżę z nią już chyba 7 lat. Jedyne co zmieniam, to co roku łańcuch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

w tym budżecie znajdziesz używanego Tribana 520. Sam się nad taką opcją zastanawiam dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymar
Teraz, zibi_j1 napisał:

w tym budżecie znajdziesz używanego Tribana 520. Sam się nad taką opcją zastanawiam dla siebie.

Triban 520 to chyba raczej okolice nówki tribana 500.a jak mam brać uzywkę to wolę żeby mi zostało jeszcze z budżetu trochę kasy na buty spd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
25 minut temu, szymar napisał:

Triban 520 to chyba raczej okolice nówki tribana 500.a jak mam brać uzywkę to wolę żeby mi zostało jeszcze z budżetu trochę kasy na buty spd. 

Starsze wersje pokazują sie za ok 1300-1400 zł na OLX. 520 jest na porządnym osprzęcie a 500 niestety na chińszczyźnie. Moim zdaniem warto dopłacić bo upgrade szosy jest totalnie nieopłacalny

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir
3 godziny temu, zibi_j1 napisał:

520 jest na porządnym osprzęcie a 500 niestety na chińszczyźnie

Jeździłeś? Mam klamkomanetki 7b od Microshift i bardziej mi leżą niż sh5700, nie mam zastrzeżeń do działania. Oczywiście sora 3000 to naprawdę dobry sprzęt. Prawda jest taka, że poniżej 1000 może okazać się skarbonką. Według mnie jeśli coś takiego kupować to na fajnej stalowej ramie z w miarę możliwości kompletnym osprzętem 105 i w zwyż lub kupić ramę z widłem i resztę powoli dozbierać nie koniecznie idąc w klasyka. Druga opcja, kupując nówki wyjdzie drożej ale masz wtedy rower "ze snów". No i stal jest piękna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Miałem w swoim rowerze przednią zmieniarkę tej firmy i nie chcę mieć z tym więcej nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Od momentu kiedy poklikałem sobie t500 w decathlonie nie mogę pojąć jak można coś takiego polecać. 

Edytowane przez SzpiceR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymar

A masz jakąś lepszą opcję w tej cenie na nowy rower czy uważasz że lepiej w ogóle nie jeździć jak sie nie ma budżetu parę tysięcy? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Od zawsze, w przypadku każdego sprzętu - nie tylko rowerów, uważam, że lepiej mieć używane "coś" wyższej klasy niż nowy szrot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop

Ja uważam, że za 1500 zł można spokojnie znaleźć coś fajnego na 105 5600 (to około 10 letnie rowery, ale jeśli masz czas poszukać to znajdziesz perełkę). 

A 10 letnia 105 chodzi o niebo lepiej niż microshift. Tak samo alu rama (nie peknieta, nie wygieta) markowej firmy jest warta więcej niż 3 letni triban. 

W tej kwocie można znaleźć też nowsze markowe rowery na slabszym (ale ciagle nie misroshift) osprzecie.

Decathlon robi i sprzedaje rzeczy dla ludu, na masową skalę, ale to nie znaczy, że robi i sprzedaje dobre rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi
3 godziny temu, Medzamir napisał:

Mam klamkomanetki 7b od Microshift i bardziej mi leżą niż sh5700

Baaardzo śmiała teoria. Próbowałem ten Microcośtam obsługiwać w Decathlonie i nie bardzo wiem, jak można to komuś polecać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymar

@SzpiceR @Zajop rozumiem Wasze argumenty. Jednak ani nie mogę powiedzieć, ze znam sie na tyle żeby ocenić kilkuletni rower ani nie chcę na poszukiwania wytapiać niewiadomo ile czasu. Niedawno szukałem auta i pomimo innej skali pamiętam ile zachodu i zaangażowania mnie to kosztowało. Możecie mi podpowiedzieć jakieś marki i modele, które bez naginania mojego budżetu dadzą mi przyjemną jazdę? I naprawdę nie musi to być jakiś top, moze kiedyś s sobie będę mógł pozwolić na rower z półki wyżej ale na razie chcę coś podstawowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Zibi - miałeś pecha i tyle. W rowerze mojej żony z tyłu jest deore 9b, manetki to tiagra na płaską kierę i co rusz trza to regulować mimo, że po błocie i w deszczu nie jeździ a przecież to półka wyżej niż sora. Znajomy miał tribana na 8b Micro i wszystko hulało jak trza.
Argi, SzpiceR - nie teoria a praktyka. Widać podeszliście do tego jak do jeża i pewnie rower tylko stał. Ja mam oba wymienione sprzęty i wiem co DLA MNIE jest wygodniejsze. Żeby nie było, nie piszę że Micro 7b działa jak 105 bo to byłoby spore nadużycie.
A co do tematu to owszem, używka z wyższej półki będzie lepsza ale musi też być w dobrym stanie. Dura Ace z luzami wcale nie będzie lepszy od nowej sory czy clarisa. Na tym trza się trochę znać i mieć możliwość sprawdzenia lub zwrotu albo po prostu ryzykować. Tyle do wydania to masz na chwilę obecną czy możesz coś dobierać do wiosny?

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymar

@Medzamir tylko tyle i nie chcę naciągnąć budżetu, tak jak pisałem poza rowerem głównie biegam, a jeden rower juz mam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

No cóż. Rzeczywistość jest brutalna i wielkiego wyboru mieć nie będziesz. Rower budżetowy X nie będzie miał lepszej ramy niż podobny Y (pomijam markeciaci itp) a osprzęt jaki jest każdy widzi. X będzie miał może i ciut lepsze obręcze ale w Y będzie lepsza korba. Tak to działa - cięcia są tam gdzie przeciętny zjadacz chleba się nie połapie. Wybierz taki, który ma ładniejsze malowanie. Albo tak jak kolega Zajop radzi - coś starszego ale na 105 wzwyż. Jeśli celujesz w skrajne rozmiary to szanse na coś lepszego rosną a w dodatku sezon się kończy. Znajoma tak kupiła Gazelle na Ultegrze 9b, rama karbonowa z łączeniami alu za bodaj 1400. O stali już pisałem ale dodam, że większość tych rowerów ma manetki na dolnej rurze a to wielu ludziom nie odpowiada.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop

Tak, bez klamkomanetek jazda po górkach, bądź znalezienie odpowiedniej kadencji to męka (jeździłem na stalowym giancie z lat 80 przez 4 lata). 

Moja rada: wpisz sobie w olx, czy gdzie tam szukasz. Kwote do 1500, wpisz sobie 50km od miejsca zamieszkania, znajdź 6-8 rowerów które na zdjęciach wyglądają ładnie i poświęć jakąś sobotę czy niedzielę. 

Zobacz w internecie jak wygląda zjechana korba, jak wygląda zjechana kaseta, jak wyglądają luzy na sterze. Poproś znajomego, żeby pokazał jak chodzą sprawne klamkomanetki. I w drogę. 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82

jezeli rower na nastepny sezon to ja bym sie wstrzymal do pierwszego sniegu ;)

narazie mamy pogode jak w kaliforni no i sezon rowerowy sie przedluza ... ba na mazurach jeszcze zeglarzy sporo

i sporo ludzi nie wystawia swoich rowerow bo poprostu jeszcze nimi jezdza

pozatym przed nami okres wyprzedarzy czarny piatek , czarne czwartki ,weekendy itp i patrzac na oferty zeszlo roczne bedzie mozna ustrzelic cos na clarisie/sorze w twoim budzecie

sam wyczekuje bo chce kupic pare rzeczy 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi