cieq

Kross Vento 4.0 (2018)

Rekomendowane odpowiedzi

cieq

Hej, przedstawiam moją pierwszą szosę, nadal w fazie ustawień, bez planów. W przyszłym sezonie zapadną decyzję czy zostaje (i coś zmodyfikujemy), czy kupię coś innego.

Rama: Aluminium Superlite, rozmiar M

Widelec: Carbon (stożkowa carbonowa rura sterowa)

Stery: FSA NO.42/ACB (1-1/8"-1.5", Tapered)

Mostek: Kross 100mm aluminiowy B'TWIN 80mm aluminiowy, -6 stopni (testowo)

Kierownica: Kross 420mm aluminiowa, 31.8mm

Chwyty: Kross

Przedni hamulec: Shimano Tiagra BR-4700

Tylny hamulec: Shimano Tiagra BR-4700

Dźwignie hamulcowe: Shimano Tiagra ST-4700 (mechaniczne)

Przednia przerzutka: Shimano Tiagra FD-4700

Tylna przerzutka: Shimano Tiagra RD-4700

Manetki: Shimano Tiagra ST-4700 (2x10)

Kaseta: Shimano CS-HG500 (11-25T)

Łańcuch: Shimano CN-HG54

Mechanizm korbowy: Shimano Tiagra FC-4700, 50/34T, długość ramienia 172.5mm

Support: Shimano BB-RS500 Hollowtech II

Pedały: Shimano PD-M520

Obręcze: Alexrims AT480

Przednia piasta: Shimano HB-RS400

Tylna piasta: Shimano FH-RS400

Opony: Schwalbe Lugano Kevlar Guard Folding (700-25C)

Dętki: standardowe

Siodło: Kross (Selle Royal)

Sztyca: Kross 350mm aluminiowa, 27.2mm

IMG_20181005_120346.jpg

Edytowane przez cieq
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

Siemka.Może również ja dodam parę słów do tematu.Zrobiłem na vento 4 900 km i jak na razie spisuje się wyśmienicie,żadnych problemów nie uświadczyłem.Wszysto ,,gra i buczy".Pozycja na nim jak najbardziej na plus,musiałem wczoraj jedynie przesunąć siodełko do przodu,bo było za bardzo z tyłu.Tiagra działa wyśmienicie.Hamulce mogłyby lepiej hamować z górnego uchwytu,z dolnego działają super.Czy będę dokonywał jakiś zmian?Teraz już nie,i tak mamy prawie koniec sezonu.Na wiosnę zapewne na pierwszy rzut pójdzie zmiana klocków hamulcowych na te od shimano 105/ultegra.Są z lepszej gumy.Również zmienię opony na szersze(28 mm).Będę miał trochę lepszy komfort,dziur i rys  u mnie w asfalcie co niemiara.A wiecie,że niechcący zrobiłem około 10 km tym vento na szutrze,od biedy da się,ale jest trochę strach przed upadkiem.Z szosy jestem zadowolony,jedyny ból to taki,że jeżdząc trekkingiem mogłem wjechać w każdą drogę,jeździłem dużo po drogach szutrowych i leśnych,a szosą jednak jazda jest raczej tylko na asfaltach.Ale ta prędkość nie tylko  na prostych i z góry,ale szybkie wjazdy pod górkę i pod wiatr jest zdecydowanie większa.To mi wynagradza tamto.No i ta różnica wagi,trekking 17 kg,a vento 9.30 kg.Wczoraj chowałem trekkinga w miejsce,gdzie będzie zimował i myślę cholera jaki on ciężki.Ale jazda na nim wyrobiła moje kopyta i teraz jeżdząc vento mam takiego powera,że sam jestem zdziwiony.Rower jak najbardziej na plus.Pozdrawiam.

A to fotka mojego vento...

IMG_20180823_163412~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cieq

A co ja mam powiedzieć po przesiadce z MTB gdzie mam hydrauliczne tarczówki? Przepaść :) Widziałem gdzieś wpisy na temat klocków i były polecane szwajcarskie SwissStop, może warto zainwestować.

Nie wiem na ile sytuację poprawi wymiana opon na szersze, Vento ma dość wąskie fabryczne obręcze i chyba w tym problem.

Jaki rozmiar wybrałeś?

Edytowane przez cieq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72

Mam 176 cm  wzrostu i wybrałem M.Pasuje idealnie.A propo wyboru rozmiaru szosy,to jest coś takiego ,że gdy jedziesz trzymając ręce na górnym chwycie na klamkomanetkach i gdy patrzysz na dół i jeśli kierownica zasłania oś przedniego koła ,to rozmiar jest idealny dla Ciebie U mnie tak właśnie jest.A propo opon to z tego co wiem,to 28 mm wchodzi dobrze,i wtedy mając szersze opony mogę trochę popuścić powietrza z nich co spowoduje bardziej miękkie pokonywanie nierówności na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cieq

Możesz wbić 6 bar w te co masz, komfort powinien się nieco poprawić. 

Próbuje ustawić rower pod siebie, z każdym kilometrem jeździ mi się lepiej. Wszystkie te filmiki szkoleniowe traktuje jako punkt wyjścia do dalszych korekt, każdy jest inaczej zbudowany, każdy musi poszukać swojej wygodnej pozycji.

Edytowane przez cieq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72
Napisano (edytowane)

W tym tygodniu wjechały na vento 4 klocki hamulcowe shimano ultegra,różnica w hamowaniu bardzo duża.Wymieniłem bidon na inny o kolorach zbliżonych do roweru,czyli szaro zielony  https://allegro.pl/oferta/bidon-elite-ombra-szary-zielona-grafika-550ml-7321582196, torba podsiodłowa taka trochę dłuższa,abym mógł zmieścić w niej minipompkę.https://allegro.pl/oferta/torba-podsiodlowa-rowerowa-sakwa-mega-promocja-8030210177?reco_id=fa2f333c-6c3e-11e9-b321-000af7f616c0&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020.No i zmieniłem kasetę fabryczną 11-25 na 12-28,widocznie moje kopyta nie są jeszcze mocne.No i dzisiaj z nowym,, ekwipunkiem zrobione równo 150 km,chociaż momentami miałem tragicznie ciężko.

Edytowane przez maszkara72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi