KrisM

Pierwsza szosa do ok. 2500

Rekomendowane odpowiedzi

KrisM

Witam wszystkich,

Mam 31 lat, w tym roku po bardzo długiej przerwie wróciłem do regularnej jazdy rowerem. Kręcę jakims najtanszym rockriderem z decathlonu 2x10km dziennie do pracy po miescie, plus okazjonalnie jade sobie troche dluzsza trase (miasto i okolice). Ogolnie złapałem bakcyla i odkrylem że wole asfalty wiec chciałbym kupić cos co pozwoliloby cieszyc sie nimi bardziej. 

W zalozeniu chcialbym jezdzic 2,3 razy w tygodniu, dwa razy krotsze trasy a w weekend coś dluzszego  50-150km. Nigdy na szosie nie jezdzilem i pomimo tego ze staram sie zglebiac temat pod katem technicznym to tez ekspertem szybko nie zostane stad moja prosba do Was o pomoc przy wyborze pierwszej szosy.

Budzet zakładam do okolo 2500 zl. Chciałbym coś na Sorze (Huragan 2.0, Vento 3.0) lub tez zastanaiwam sie np nad Merida Race 80. Moze przez tego rockridera.. ale decathlon do mnie nie przemawia, totalnie. Czy moge prosić Was o radę? Moze macie inne propozycje niz te wymienione wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SzpiceR

I huragan 2 i vento 3 do amatorskiego kręcenia będzie ok chociaż poważnie rozważyłbym dorzucenie 500 plnów do vento 4

Merida IMO ma przewagę wyłącznie w widelcu

Na sorze/tiagrze możesz zerknąć na rowery jamis ventura, znajdziesz na alledrogo

Nie wiem jak w przypadku mtb ale decathlonowe szosy zbierają dobre opinie + mają fajny stosunek jakość/cena. Na 2019 wchodzą nowe modele, triban na sorze i tarczowych hamulcach powinien kosztować w granicach 2500 więc cena całkiem przyzwoita. Na forum znajdziesz tematy z linkami do nowych modeli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

A używanych rowerów, jak sądzę, się boisz, żeby się nie naciąć? 

Bo wiesz - jakbyś postawił dobre piwo jakiemuś swojemu koledze, który jest zorientowany w temacie lepiej (rowery są już tak popularne, że każdy ma przynajmniej jednego takiego kolegę) i poprosił go, żeby z Tobą pojechał obejrzeć i zdecydować, to na rynku wtórnym jest dobrych, markowych rowerów na Sorze/Tiagrze po kokardki, wręcz można przebierać, największa trudność czasem to znaleźć coś w rozmiarze dla siebie.

W budżecie około 2500 można upolować w przyzwoitym stanie Treka, Specializeda, Scotta, Gianta, Merridę, Cannondale'a, a nawet i Bianchi można trafić. Żeby nie być gołosłownym - pierwsze z brzegu oferty na OLX w tym budżecie: ładny Trek Emonda na pełnej Tiagrze za 2250, albo Bianchi Nirone 7 (ale to już na osprzęcie Campy, więc bardziej ekscentryczna sprawa) za 2400. 

Bo z wyboru pomiędzy Huraganem 2.0 a Vento 3.0 to... też raczej czekałbym na nowe decathlonówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janek123

dobry temat sam z niego skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrisM

Uzywki się obawiam, na pewno sam nie podjąłbym się tematu zakupu. Zobaczę co oferuje rynek wtórny bo z założenia go skreśliłem (kumpel który mógłby coś doradzić właściwie mieszka po sąsiedzku:)) i może to byl błąd. Chociaż nie ukrywam, że fajnie byłoby kupić coś nowego.

Mogę zapytać o różnicę między Vento 3 a 4? To że mamy Tiagrę to jasne, ale czy coś jeszcze robi tu różnicę? rama, widelec, korba?

Z Tribanów i z opinii na forum to właściwie 540 jest bardzo polecana, ale to już 3300 zł. I kwestia wyglądu, która przewija się w innych tematach na forum - jedni kochają inni nienawidzą :)

Przy okazji chciałbym zapytać o korbę. Czy 52x36 w porównaniu do 50x34 daje możliwość szybszej jazdy (mówiąc tak po chłopsku)? I czy z drugiej strony dla początkującego nie będzie to oznaczało kłopotów na trochę większych podjazdach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
48 minut temu, KrisM napisał:

Czy 52x36 w porównaniu do 50x34 daje możliwość szybszej jazdy (mówiąc tak po chłopsku)? I czy z drugiej strony dla początkującego nie będzie to oznaczało kłopotów na trochę większych podjazdach?

Na oba te pytania odpowiedź  będzie brzmieć: "tak". ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
1 godzinę temu, KrisM napisał:

kumpel który mógłby coś doradzić właściwie mieszka po sąsiedzku:)

Tylko bądź pewny że się naprawdę zna, a nie tylko twierdzi że mógłby coś doradzić. Bo to w końcu Twoje pieniądze. Takiego co mógłby coś doradzić to ja też miałem i tak sobie na tym wyszedłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajgana

Na początku i tak będziesz musiał popracować nad kadencją, żeby kolan nie załatwić. Więc  najcięższe przełożenia zostaną tylko na zjazdy, o ile odwagi starczy na dokręcanie... Trzeba pamiętać że jeździmy w otwartym ruchu i nie jesteśmy zawodowcami. 

Ja kupiłem używany. Wspierałem się filmikiem Szajbajka jak kupić taki rower. I jestem zadowolony! 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedzwiedz35

Też szukam roweru do 2000 złotych, mam na razie trekingowego CUBA  ale chcę szosę bo jeżdzę tylko po asfalcie.

Mam już 41 lat i obecnie ważę 106 kg, 10 kilo zgubiłem od czerwca właśnie na rowerze, nawet zrobiłem ponad 100 km,

Pytanie czy nie jestem za ciężki na szosę? Mam na oku jeden rower TREK 1,2 https://allegro.pl/trek-one-series-1-2-rower-szosowy-aluminium-carbon-i7593633040.html#thumb/8

co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bombka
8 godzin temu, Niedzwiedz35 napisał:

Pytanie czy nie jestem za ciężki na szosę?

Nie nie jesteś za ciężki, spokojnie możesz śmigać na szosie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82

vento i huragan to dobry wybor na pierwsza szose 

i tym budzecie ciezko o cos bardziej sensownego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
17 minut temu, Kamil82 napisał:

vento i huragan to dobry wybor na pierwsza szose 

i tym budzecie ciezko o cos bardziej sensownego 

Triban się mieści. Daje Ci Sorę r3000 i możliwość upchnięcia opony 32c. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil82
40 minut temu, zibi_j1 napisał:

Triban się mieści. Daje Ci Sorę r3000 i możliwość upchnięcia opony 32c. 

ale autor posta napisal ze ma dosc rowerow z deca 

vento3.0  tez jest na pelnej sorze łacznie z piastami i hamulcami do tego kola alexrims a roznica to 100pln 

do tego vento ma traperowana glowke ramy oraz widelec full carbon 

wiec triban 520 zadna okazja nie jest 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedzwiedz35

Mam w tej chwili na oku rower z pewnego źródła   FUJI NEWEST 1.0.

Osprzęt Shimano Tiagra 3 x 9, klamko manetki też Tiagra. Rower jest za 1900 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heboket

Zobacz Romet Hurgan 1+, 2 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
18 minut temu, Niedzwiedz35 napisał:

Mam w tej chwili na oku rower z pewnego źródła   FUJI NEWEST 1.0.

Osprzęt Shimano Tiagra 3 x 9, klamko manetki też Tiagra. Rower jest za 1900 złotych.

Kompletny bezsens. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedzwiedz35

Dziękuję Wam za pomoc jestem zdecydowany na Vento 3.0  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maszkara72
6 godzin temu, Niedzwiedz35 napisał:

Dziękuję Wam za pomoc jestem zdecydowany na Vento 3.0  

Myślę,że nie będziesz zawiedziony.Ja co prawda mam vento 4,ale poza inną grupą osprzętu wszystko jest takie same jak w vento 3.Kształt ramy pozwala na naprawdę wygodną jazdę.Kierownica i siodełko również,tylko jak go kupisz to ustaw pod siebie te dwa elementy i będzie okej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi