Dawido0302

RST DIRT RA serwis

Rekomendowane odpowiedzi

Dawido0302

Witam, od kwietnia tego roku jestem posiadaczem amortyzatora RST DIRT RA. Z racji takiej ze dość intensywnie używam mojego amortyzatora, i nie oszczędzam go pod żadnym względem, postanowilem zrobic mu serwis. Problem jest taki że, informacji jest bardzo mało w internecie na temat tego amortyzatora. Mam dwa pytania na jego temat. Dodam jeszcze że amortyzator był kupiony jako nowy, jestem jego pierwszym właścicielem.

1)Czy jeżeli odkręcę dolne golenie i nie wyleci żaden olej ani nic to mam nic nie wlewać? I czy jest możliwość ze kiedyś tam był ale juz go nie ma?

2) jeśli wyleci jakiś olej z dolnych goleni to jakiej gęstości powinienem wlać nowy olej? (szukałem tej informacji przez pare godzin w internecie i nic nie ma)

3) Czy do systemu RA(Tłumienie odbicia) wlewam jakiś olej? 

Jeżeli napisałem coś głupiego oczywistego dla was, to z góry przepraszam ale jest to mój pierwszy amor(i rower) o który staram sie dbać i jeszcze nie jestem obcykany w tych sprawach.

Również chce przeprosić za wszelkie błędy ortograficzne i interpunkcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

To jest amortyzator sprężynowy z olejowy tłumieniem odbicia
Więc po odkreceniu dolnych goleni nic ci się nie wyleje,
W jednej goleni jest wkład olejowy w kardridzu (prawdopodobnie) w drugiej goleni sprężyna
Pamiętaj przed wykreceniem śrub dolnych, wkręcić je trzeba całe potem wkręcić po dwa trzy obroty i uderzyć młotkiem gumowym w łepek śruby, golenie rozszczepią się z lagami
Oczywiście jeżeli mowa jest o takim modelu
https://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,amortyzatory-przednie,11447

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi