kretox

Ubieranie warstwami na chłodne dni co polecicie ?? 0-10 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

kretox

Witam , co polecicie na 2 i 3 warstwę ubioru?:> warunki tak od 0-10 stopni  (moja potliwość duża)

1 warstwę mam:

B'TWIN PODKOSZULKA DŁUGI RĘKAW NA ROWER 500

(72.00% Poliester, 25.00% Poliamid, 03.00% Elastan)

lub

BRUBECK Koszulka męska 3D Bike PRO z długim rękawem

(60% polipropylen 40% poliamid)

i co zakładacie dalej żeby się nie zagotować a zarazem nie zmarznąć??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Ja bym założyła coś wiatroszczelnego na wierzch. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TwardyBlaszak

Jako ubiór wierzchni - przeciwwiatrowy oraz zabezpieczający przed ugotowaniem używam Kamizelki rowerowej B'twin Softlime 500 

Z przodu chroni przed wiatrem a z tyłu ma siateczkę przez którą odparowuję :D

Edytowane przez TwardyBlaszak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kretox
46 minut temu, Sziva napisał:

Ja bym założyła coś wiatroszczelnego na wierzch. 

tak tylko jak bedzie 0 na dworze to wiatrówka może nie wystaczyć i coś grubszego potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
27 minut temu, kretox napisał:

tak tylko jak bedzie 0 na dworze to wiatrówka może nie wystaczyć i coś grubszego potrzeba ;)

Dlatego napisałam, że na wierzch, a pod spodem bielizna termoaktywna i jakaś bluza/polar. Czyli ubiór trzywarstwowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszm

Jak jest chłodno (nie patrzę na termometr tylko wychodzę na balkon) i nie wieje za bardzo to Brubeck Thermo  +  bluza  Rogelli Treviso. Ja dodatkowo wieje to zamiast bluzy - kurtka Author Blazer. Jak jest zimno, to dodatkowa warstwa między Brubecka a kurtkę - zwykła koszulka rowera z krótkim rękawem i to starcza. Bardziej wrażliwe mam kolana, więc dość szybko, ok.12-15 stopni i w dół zakładam ocieplane nogawki do szortów. Jak mi się zdarzało pojeździć trochę przy 0 stopniach i wietrze to wówczas kalesony Brubecka i spodnie długie luźne Rogelli Caserta. 

Do tej pory na jesieni i zimą jeździłem w cieplejszych butach trekkingowych "za kostkę". Obecnie mam SPD i raczej sama cieplejsza skarpeta nie pomoże i trzeba się będzie uzbroić w ocieplacz na buty lub na ten okres wrócić do platform i trekkingów.

Edytowane przez mariuszm
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan

W zeszłym roku przejeździłem całą zimę zrobiłem listę jak mniej więcej się ubierać. Na początku mamy ubiór +18 stopni, ale tutaj ubieram się na wyczucie. Im niżej tym zimniej i wymieniam poszczególne elementy odzieży np.: bandanę na cienką czapkę (8°) a dalej na szczelniejszy model (5°). Jeszce jedne patent mam. Zawsze ze sobą wożę jednego lub dwa buffy(chusty) i jak w coś mi jest zimno to zakładam.

Konfiguracja wyjściowa
kask
bandana pod kask
pampers
spodenki
buty spd

poniżej 18 °
bluza z długim rękawem (Sport Direct - Muddyfox) cienka lub rękawki (Rogali lub Endura)
koszulka krótki rękaw + potówka lub koszulka termoaktywna długa (pierwsza warstwa Brubeck)
ocieplacze na kolana (Rogali lub Endura)

poniżej 12 °
cienka czapka pod kask (Shimano Breath Hyper Under Helmet Cap)
rękawiczki z palcami (Chiba zwykłe jednowarstwowe)
spodnie długie na szelkach - zostają do końca i jedna z najważniejszych części w utrzymaniu temperatury nóg i pleców - Rogelli Fabro

poniżej 8 °
długa bluza (softshell)
koszulka termoaktywna długa
koszulka z krótkim rękawem
spodnie długie (z możliwością wentylacji, ściągnięcia nogawek - np.: Endura Singletrack II)
pełne buty z ocieplaną wkładką (zwykłe sportowe bez spd)

poniżej 5 °
szczelna czapeczka pod kask (Mimo Mikesport, prezent, super produkt!)

poniżej 3 °
ochraniacze na buty (ocieplające) lub buty trekingowe nad kostkę (opcja nie testowana w tej temperaturze)
grube rękawiczki (Chiba z tego co pamiętam najgrubsze co mają na zimę)
dodatkowe ocieplacze na kolan (nogawki lub motocyklowe - tanie z allegro)
szczelna bluza/kurtka (ściągacze na rękawach i szyi) - Rogelli Ubaldo
pełny kask (używany do jazdy na nartach)

poniżej 0 °
długi rękaw pod bluzę (wcześniej wspomniany Sport Direct - Muddyfox)
gogle narciarskie

Edytowane przez Yan
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kretox
4 minuty temu, Yan napisał:

W zeszłym roku przejeździłem całą zimę zrobiłem listę jak mniej więcej się ubierać. Na początku mamy ubiór +18 stopni, ale tutaj ubieram się na wyczucie. Im niżej tym zimniej i wymieniam poszczególne elementy odzieży np.: bandanę na cienką czapkę (8°) a dalej na szczelniejszy model (5°). Jeszce jedne patent mam. Zawsze ze sobą wożę jednego lub dwa buffy(chusty) i jak w coś mi jest zimno to zakładam.

Konfiguracja wyjściowa
kask
bandana pod kask
pampers
spodenki
buty spd

poniżej 18 °
bluza z długim rękawem cienka lub rękawki
koszulka krótki rękaw + potówka lub bielizna termoaktywna długa
ocieplacze na kolana

poniżej 12 °
cienka czapka pod kask
spodnie długie (z możliwością wentylacji, ściągnięcia nogawek) bez ocieplaczy
rękawiczki z palcami

poniżej 8 °
długa bluza (softshell)
bielizna termoaktywna długa
pełne buty z ocieplaną wkładką

poniżej 5 °
szczelna czapeczka pod kask

poniżej 3 °
ochraniacze na buty (ocieplające) lub buty trekingowe nad kostkę (opcja nie testowana w tej temperaturze)
grube rękawiczki
dodatkowe ocieplacze na kolan (nogawki lub motocyklowe)
szczelna bluza/kurtka (ściągacze na rękawach i szyi)
pełny kask (używany do jazdy na nartach)

poniżej 0 °
długi rękaw pod bluzę
gogle narciarskie

poniżej -5 °
podwójne ochraniacze na kolana (nogawki + motocyklowe)
buty trekingowe nad kostkę

Dzięki za info;) jak masz sprawdzone modele ciuchów i firmy to dopisz obok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan

Softshell dostałem kiedyś i jedyne co musiałem to doszyłem na końcach rzepy że uszczelnić.

Jeździłem w nogawkach (długich) i rękawkach od Rogellina oraz Endury. Różnica jest w wyglądzie i wykonaniu ale grzeją tak samo - najlepiej je używać jak jedziesz rano i wiesz że się ociepli. Mam jeszcze krótkie nogawki które osłaniają tylko kolana od Rogelli i szczerze mówiąc odradzam. Jak już zakładać to długie a przynajmniej lepiej grzeją.

Ochraniacze na buty kupiłem zwykłe ale okazało się że bardzo szybko się przecierają. Coś musiałem z tym zrobić więc przykleiłem i przeszyłem kawałek gumy pod spód coś jako podeszwa. Podobno Endura robi coś lepszego. Taki ochraniacz w zasadzie nie musi oddychać ma ogrzewać i być wiatroszczelny.

Ocieplacze motocyklowe to po prostu grubsze nogawki. Kupiłem od dwóch firm jedne droższe 150PLN drugie tanie 50PLN. Okazało się że grubością się nie różnią wykonaniem odrobinę ale po małych modyfikacjach zostałem przy tańszych https://allegro.pl/wiatroszczelne-i-cieple-nakolanniki-knee-odblask-i6009823538.html  Przy temperaturach koło 0 stopni naprawdę się sprawdziły.

Zapomniałem o rzeczy mega ważnej przy robieniu listy więc ją dodałem. Gdzie wiedziałem co nosze to dodałem. W razie czego pytaj to poszperam i najwyżej dopiszę.

Edytowane przez Yan
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tito

Testuję teraz opcję: koszulka termiczna Under Armour z 11teamsports i softshell który już kiedyś sobie kupiłem (bardzo dobrze chroniący przed wiatrem) i to jest idealne rozwiązanie i połączenie, jeśli chodzi o mnie : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yan

W moim przypadku przerzuciłem się ma rzeczy od https://sklep.bcmnowatex.com.pl/ . Przy 0-3 ubieram grubą koszulkę  https://sklep.bcmnowatex.com.pl/koszulka-meska-q-skin-thermo-dlugi-rekaw-czarna.html , kurtka https://sklep.bcmnowatex.com.pl/kurtka-vezuvio-royal-black-z-cienkiej-membrany.html i w kieszeń https://www.decathlon.pl/kamizelka-wiatroszczelna-id_8517115.html . W mocnym kręceniu jest ok. W razie wolniejszego tępa albo wiatru zakładam kamizelkę. Z sezonu na sezon lepiej radze sobie zimnem więc przedziały też się przesuwają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skomand

Witam w moim pierwszym poście. Chcę podzielić się jak obecnie ubieram się na maksymalnie półtoragodzinne wypady i mam komfort termiczny przy takiej konfiguracji przy temperaturach -5 do +5.

Komplet Vezuvio SuperRoubaix MALTEMPO, pod nim koszulka Vezuvio Q-Skin medium długi rękaw, podkoszulka letnia Brubeck, kominiarka niebieska bcmnovatex, pod kominiarką potówka, buty MERRELL SPRINT BLAST i na nie ochraniacze zimowe bcmnowatex.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr.solek
Napisano (edytowane)
W dniu 24.09.2018 o 14:53, kretox napisał:

Witam , co polecicie na 2 i 3 warstwę ubioru?:> warunki tak od 0-10 stopni  (moja potliwość duża)

1 warstwę mam:

B'TWIN PODKOSZULKA DŁUGI RĘKAW NA ROWER 500

(72.00% Poliester, 25.00% Poliamid, 03.00% Elastan)

i co zakładacie dalej żeby się nie zagotować a zarazem nie zmarznąć??

Po latach nie do końca trafionych zakupów, trzymał bym się jednej serii (optymalnie dopasowanie właściwości ciuchów). Skoro masz BTWIN, to patrzył bym na tą grupę ciuchów. Seria 300-500 pozwoli operować w wybranych temperaturach. Choć trzeba brać pod uwagę, że temperatura około zera stopni, będzie sporo niższa przy szybkiej jeździe i o ile korpus można dobrze zabezpieczyć, to stopy i palce stanowią największe wyzwanie.

Można się przechwalać, co to się nie ma, ale po co.

Edytowane przez piotr.solek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubek76

Przez lata w szafie nazbierało się tych lumpów od diabła wiele niezbyt trafnie dobranych, gorszych lub lepszych. 

Zacząłem stosować system ubierania wg Shimano i sprawdza się w moim przypadku bardzo dobrze. Poniżej link do stronki z opisem. Na dole jest tabela z określonymi warunkami pogodowymi i propozycjami warstw ubioru.

https://bike.shimano.com/pl-PL/technologies/apparel-accessories/apparel/37c-temperature-regulation-aw.html

Jedyny problem mam z obuwiem, które ziębi mnie od bloków, a dokładnie od tych blaszek pod wkładką do których mocuje się bloki. Może jakieś kompozytowe ktoś widział te elementy, a nie stalowe?

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

Przy temperaturach od 4 do 10 u mnie świetnie sprawdza się:

https://www.brubeck.pl/sklep/product/kolekcje-dry/bluza-meska-dry-z-dlugim-rekawem/1178

https://martombike.com/produkt/ermes-najlepsza-kurtka-kolarska/

https://martombike.com/produkt/spodnie-677-jesien-zina/

Jak jest bliżej zera  to wtedy używam cieplejszych spodni i koszulki brubeck thermo.

Poniżej zera koszulka brubeck dry i kurtka https://martombike.com/produkt/kurtka-kolarska-zimowa-390-camouflash/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir

U mnie w szafie króluje Endura :), a od jesieni nie rozstaje się z kurtką: Endura PRO SL HC
Co prawda nie chroni przed większym deszczem, ale za to oddycha i sprawdza mi się od -5 do 15 stopni w zależności do tego ci się od nią wrzuci.
Od 0 do 10 pod nią lądują  Fishnet Transrib z długim rękawem. Poniżej 0 dozbrajam albo koszulką merino, albo bluzą PRO SL z długim rękawem.
Jak pogoda jest niepewna, to w kieszonce wożę dodatkową przeciwdeszczową  Adrenalinkę od Endury.
Spodnie zimowe PRO SL ale tu już w okolicach 10-ciu jest dość ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m@rcin

W chłodne dni nawet jak jest lekki minus na termometrze używam gównie ciuchów z Decathlonu. Od nich mam dwie bluzy, które używam zamiennie bluza 1bluza 2 wersja 1 jest częściej używana. Pod nią zakładam jako pierwszą warstwę koszulkę ocieplającą firmy Brubeck model Dirt. Na nią koszulkę z długim rękawem Kipsta. Na szyję komin z decathlonu i czapkę pod kask również z Decathlonu. Mam od nich jeszcze rękawiczki i skarpety. Spodnie postanowiłem kupić firmy Endura Windchill biblongs. Do tego wszystkiego buty Shimano.  Podczas wyjazdów w chłodne dni ten zestaw jest dla mnie wystarczający spokojnie mogę w nim jeździć 4h. Największym rozczarowaniem są buty, w moim przypadku marzną mi w palce reszta stopy nie odczuwa zimna.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kogucik

@m@rcin Czyli polecasz owe bluzy z Decatlon? Która ma krój bardziej luźny? Właśnie zastanawiałem się który model wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m@rcin
2 minuty temu, kogucik napisał:

@m@rcin Czyli polecasz owe bluzy z Decatlon? Która ma krój bardziej luźny? Właśnie zastanawiałem się który model wybrać.

W moim przypadku każda bluza przylega ciasno do ciała. Bluza nr 2 wydaje się bardziej rozciągliwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jhartman

Trochę czasu minęło od zakupu Castelii Perfecto ale dopiero dzisiaj miałem okazję pierwszy raz się przejechać.

Temperatura około 9 st (temperatura odczuwalna) 7 st, wiatr 25km/h wg apki Windy. 

Ogólne wrażenie - perfekcyjna! Pierwszy raz przy treningu (1.5h) przy takiej pogodzie nie było mi za gorąco przy interwałach (8min 110%) ani za zimno przy odpoczynku. Ani razu nie czułem podmuchów wiatru przechodzącego przez ubranie. Pod spodem koszulka termiczna Brubeck Dry, cienki buff merino na szyję (w ich stopniowaniu grubość 2 na 4).

Po treningu koszulka była wilgotna (ale bez przesady), sama kurtka prawie sucha. Jutro przy podobnych warunkach spróbuję otworzyć wywietrzniki. 

Pozdrawiam,

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
malkontent

Ja mam ciuchy z decathlonu. Kurtka ST 500 i spodnie RC 500. Do tego ochraniacze na buty i koszulka z długim rękawem, też z decathlonu.

W zimę jeździliśmy nawet 4 godziny po darzlubskiej, przy odczuwalnej -7, wietrze i nie czułem dyskomfortu termicznego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi