poko.loko

nowy rs judy - luzy ??

Rekomendowane odpowiedzi

poko.loko

Witam Wszystkich po raz pierwszy :) przegladam forum od jakiegos czasu, ogladalem szajbajkowe widea, etc. pisze dopiero teraz bo nie umiem znalezc sensownej odpowiedzi.

moje nowe rowerrro - aluminiowy sztywniak + amor RS Judy Silver TK 29 sztywna os. miało byc fajnie - nie jest. jezdzac w terenie - niby jest ok, amor pracuje jakos przyzwoicie. jadac po "dziurawym szutrze", po kostce brukowej, nawet przez lake po trawie (!!) czuje w rekach jak mi amor lata przod tyl :(. w starej sprezynie dostalem to uczucie dopiero po ladnych paru latach gniecenia go. czy to rs judy to jest taka padaczka czy cos moge miec nie tak ?? bylem z tym w serwisie - niby ok, niby dokrecili stery, niby dobili powietrza - no ciagle nie to.... zrobilem nim moze z 200 km - swietna rama, naprawde fajnie jedzie - ale luz wyczuwalny w rekach w nowym rowerze wkurza. jeszcze ktos z Was ma podobne doswiadczenia z judy ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heboket

Zaciśnij przedni hamulce i poruszaj przod tył, zobaczy czy amortyzator nie ma luzów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Ciekawi mnie z kąt informacja, że miało być fajnie. To bardzo kiepska, wiotka wersja. W zasadzie wskrzeszając Judy z takimi lagami, na takie koło, w systemie boost RS robi sobie z ludzi jaja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poko.loko

no jest luz...... ten luz jest dopuszczalny dla rs'a czy to już "defekt" widelca ? 

a skąd taka informacja - to chyba magia marketingu :) dawno temu wszyscy marzyli o "judy", teraz jezdzilem chwilke na rebie - tu mialo byc podobnie.... noi wlasnie nie jest....

Edytowane przez poko.loko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poko.loko

ok. zaciskam przednie hamulce i patrzac w dol w osi rur widelca widac ze dol odchyla sie + - 4 ~5  mm.

czy fabrycznie nowy amor moze miec taki luz czy nie ? 

Edytowane przez poko.loko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yacko

Możesz nagrać filmik jak to wygląda? 4-5mm to już byłby spory luz aż nie do wiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poko.loko

Yacko........... - teraz to ja juz mam nowy amor. Dzięki za chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yacko
W dniu 17.10.2018 o 22:27, poko.loko napisał:

Yacko........... - teraz to ja juz mam nowy amor. Dzięki za chęci :)

Nowy ten sam model, czy zmieniłeś na inny ? Posiadam co prawda Judy GOLD i porównując z Rebą nie widzę, ani nie czuję różnicy. To samo wyszło w testach Bike Board.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi