Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Giant xtc 2 29er 2017

Oczywiście ze gwarancji nikt nie da na uszkodzenia mechaniczne, jak np. uderzenie podczas wypadku... to przecież nie kwestia wad samej ramy. A co do wagi... mój waży ok 11,5 kg dużo? mało? ale wolę cięższa ramę (200-400 g?) ale lepiej zabezpieczona w newralgicznych miejscach, niż super wycieniowaną i pękającą... W karbonowej istotniejsza jest dla mnie sztywność samej ramy. A z tego co słyszałem Gigant potrafi robić dobre ramy. Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka
  3. Wczoraj
  4. XC - jakie koła 29" do 800g

Proszę bardzo: https://fitwheels.eu/kola-novatec-771772-cl-czerwone-dt-swiss-xr331-29-1540g-p-87.html Te piasty są o tyle fajne, że w razie czego bębenek jest wymienialny z Shimano na X Driver bez problemu (widziałem za 150kilka zł na alle). Do tego osie także są konwertowalne z 9mmQR na 15/12 z tego co wiem (capy do piasty pod 15mm widziałem za 30kilka zł).
  5. Przełaj a gravel

No i to, to ja rozumiem. Do mnie taka argumentacja w sumie jak najbardziej trafia. Ciekawa idea.
  6. Najpiękniejsze rowery zawodowców

Eee, nie taki tragiczny ten cavendishowy. Mi tam nawet się podoba. Najbardziej wpadł mi w oko Spec Sagana i dwa Treki, na których siedzą Zubeldia i Degenkolb.
  7. Najpiękniejsze rowery zawodowców

@Puncu Jak już się bawimy w pokraczne rowery to ja bym tu dorzucił jeszcze: Balfa BB7 Karpiel apocalypse Richi hulk Giant DH team Dark Owl DH Dobra narobiliśmy trochę off topu pora wrócić do tematu
  8. Przełaj a gravel

My jako producent rowerów ROSE wyszliśmy raczej z kilku dekad doświadczeń w konstruowaniu i sprzedaży rowerów bezpośrednio klientom. To, że budujemy dwa rowery - przełaj i gravel na jednej ramie wynika z tego, że nasi klienci preferowali rowery o sportowym zacięciu i szukali uniwersalnego roweru. Podobnie jak w klasie endurance - nasze rowery mają najbardziej sportową geometrię w tym segmencie. A popularność modelu XEON CROSS potwierdza słuszność naszych założeń. Chcieliśmy wprowadzić na rynek rower uniwersalny, aby nasi klienci mogli nabyć jeden rower, który mogą wykorzystać na różne sposoby. Przy rozmiarze 57, z mostkiem 90 mm będzie to przełaj, z mostkiem 100 gravel, a ze 110 mm typowa szosa, którą można pojechać na trening. Konstruujemy na tej ramie jeszcze rower wycieczkowy, dla tych, którzy przez bezdroża podążają z sakwami. Czas pokaże czy typowe gravele, które wywodzą się z USA i były odpowiedzią lub jak kto woli modą wymyśloną w reakcji na potrzeby tamtejszego rynku przetrwają przez następne sezony. Przykład rowerów typu fatbike pokazał, że była to sezonowa moda. Kto zakosztował typowej szosy przekona się raczej do przełajówki. Kto nie ma w ogóle roweru i podoba mu się typowy gravel - niech bierze i cieszy się jazdą.
  9. Kross hexagon r4

Hamulce działają dzięki tarciu klocków o tarcze. A co olej robi z tarciem? ... ZMNIEJSZA. Tak jak.ty poślizgnięcia się na plamie oleju tak klocki ślizgają się po tarczy zamiast trzeć. Tarcza to zwykły metal. Odtłuścis i będzie git. Klocki napiły się, wciągnęły część tego oleju i jest on nie do usunięcia. Dlatego zalecam ich wymianę na nowe. Koszt to kilkadziesiąt złotych. Zależy od klasy firmy i materiału. Powiedzmy 20-60zł
  10. Najpiękniejsze rowery zawodowców

Pokraczne to były kiedyś, i ludzie się na tym ścigali. Czy szosy też były takie poj..krzywione? Nicolai Lambda Brooklyn Works Machine Sintesi Bazooka Rocky Mountain RM7
  11. Gdzie dorwałeś w takiej cenie? Same piasty i obręcze wychodzą prawie 1000 zł, a gdzie jeszcze szprych, nyple, zaplatanie...
  12. EKFan Narrow Wide 32 / 34 / 36 - red / gold / black

Jasne nie ukrywam, że chce na tym zarobić ! Spójrz na allegro i zobacz ile kosztują... @zibi_j1ma racje, idąc tym tropem mógłbyś nawet spożywkę kupować z chin Sorry ale argument do mnie nie dociera Te same zarzuty masz do producentów rowerów, że mają większość ram z chin ? Dlaczego sam nie kupisz ramy w chinach i innego osprzętu ?
  13. DIAMANT ZENITH Z30

Panie takie wzory to nazbyt skomplikowane na mnie W kwestii pedałów, zagościły u mnie na stałe do wiosny pedały "zimowe"
  14. Zaplatanie kół Warszawa

W zasadzie to wszędzie Ci zaplotą. W okolicy mam kolarski.eu i na sieleckiej, ale jak chcesz zamówić wszystkie elementy koła i nie masz jeszcze nic, to zamów w sklepie online gdzie przy zakupie całości zaplot masz gratis i tyle.
  15. Kross hexagon r4

Musiało się coś wylać. Albo ktoś coś wylał. Napewno nie z roweru. Odtłuścić muszisz. Tarcze pewnie odratujesz. Klocki... Już nie koniecznie. Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
  16. Najpiękniejsze rowery zawodowców

Sam żeś jest pokraczny Oczywiście, że jest Np. Knolly Podium lub Ellsworth Rogue Albo mój Specialized Big Hit 07r
  17. Kross hexagon r4

To jak tam sie jakis olej dostal? nic z tym nie robilem. Ile kosztuja nowe klocki i czemu musze wszystko odtluscic?
  18. SKŁADAK- Projekt 1800zl.

W takim razie Zee FR Z 42T o tak na graniicy niestety, trzeba by dawać dłuższą śrubę bo słabo wchodzi na ostatni blat, a wtedy też trochę gorzej pracuje na mniejszym. Dla tego ja wstawiłem Saint ze średnim wózkiem, a przynajmniej dłuższym niż Zee i jest spoko, w Konie mam takie Zee z kasetą 11-36 i wcześniej z 11-42 na niej eksperymentowałem, pewnie do tego jeszcze wrócę, w tej chwili wystarczy koło przełożyć i już. A przerzutka jak najbardziej świetna, do tego sama nie kosztuje strasznie dużo, a i manetka Zee fajnie pracuje i droga nie jest.
  19. SKŁADAK- Projekt 1800zl.

No własnie czytałem wszystkie opinie i oglądałem na YT chciałem składać na Deore ale Zee jest podobno dużo lepsze i trwalsze jeśli chodzi o wyczynową jazdę
  20. Witam forumowiczów! Ktoś ma namiary na zaufany serwis w Warszawie w którym zaplotę kółka na Sapimach albo DT?
  21. do
    Spotkajmy się, poznajmy się bliżej i porozmawiajmy o sprawach związanych z naszym forum Link dostępny JEDYNIE dla członków forum - do wydarzenia nie dołączą inne osoby:
  22. EKFan Narrow Wide 32 / 34 / 36 - red / gold / black

7.5$ x 3.6zł = 27zł z przesyłką. Dlatego uważam, że to trochę dużo. Masz rację że od ręki.
  23. Giant xtc 2 29er 2017

Nie posiadam takich informacji ale wydaje mi się ze niecałe 12 kilo bez pedalow.W kolekcji na 2018 już podają wagę.
  24. Maski

Ja mam brodę i wąsy, niestety u mnie maski raczej nic nie dadzą
  25. Opony na zimę

Robię tak samo. Zero problemów. Zimą śmigam raczej po lesie, a tam 99,9% drogi to śnieg. Okazjonalny lód nie stanowi problemu, wystarczy trochę wyobraźni. Nie jestem pewny podłoża to zwalniam.
  26. Najpiękniejsze rowery zawodowców

Problem w tym, że a szosie z takiej górki nie zjedziesz [emoji6] Canyon chyba najfajniejszy. Jednak bardziej mnie ciągnie ku szosie.
  27. Kamerki Xiaomi, SJCAM, NavRoad + program do obróbki filmów

Bo akumulatory li-polimerowe, moga sie zapalić. Dla tego są wysyłane inaczej. Też mi jeden spłonął, oczywiscie nie zapalił sie sam z siebie tylko podczas kraksy mojego wehikułu latającego
  1. Pokaż więcej elementów aktywności