Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Z ostatniej godziny
  2. Kruk

Wymiana blatu z 30t na 32, 34, 36 - co da?

Dlatego uważam że napędy 1 na są sensowne teraz przy napędach 12, gdzie jest rozpiętość kasety tak duża 10-50 sram i 10-51 Shimano, że nawet przy blacie 34-36T z przodu spokojnie można wyjeżdżać górki Oczywiście przy kole 29 cali. przy 27,5 można nawet na 11-46 się bawić dobrze w podjeżdżanie
  3. pawel2208

Ten "ohydny" konsumpcjonizm, czyli co rowerowego kupiłem/am.

Mam oryginalny Oi i zastanawiałem się nad chińczykiem do szosy, ale chyba szkoda kasy w takim razie
  4. pawel2208

Gear Calculator Przy tej samej kadencji na zębatce 30t pojedziesz np 32.6km/h, a zmieniając zębatkę na 36T prędkość wzrośnie do 39.1km/h Różnica jest, ale ciężej będzie pod górki na 42T. Też się zastanawiam nad napędem 1x11 z korbą 34T lub 36T i kasetą 11-42T. Teraz jak mam szosę to mogę trochę zejść z prędkości i chyba wybiorę 34T.
  5. ahaja

Kalkulator Możliwe, że obecny łańcuch zrobi się za krótki.
  6. Kruk

Serio nie wiesz? Czym większy blat na korbie tym maksymalna prędkość większa. Jeśli masz mocne kopyto to bierz 36 i będziesz miał o wiele więcej szybkości przy zmianie z 30T. Zaś jeśli masz nogę tak po środku to bierz 32-34 T
  7. Kruk

Jakie obręcze 26

Siemka. Mało osób jeździ na 26 dzisiaj, ale ja tak i to nie na byle czym W tym budżecie polecam Ci serdecznie DT Swiss 533d: https://www.centrumrowerowe.pl/obrecz-dt-swiss-533d-pd816/?v_Id=59481&gclid=CjwKCAjw98rpBRAuEiwALmo-ypzVFcTsGJuT1Iv5ayKlU6L7W68Lw1IfkfmyQevopkZ0fZhre2APPRoCB0gQAvD_BwE Wytrzymałe i dobre obręcze jak za tą forsę. Dobre też są Mavic EN521 ale są droższe. Ja sam mam DT Swiss EX471 to już pancerne obręcze
  8. brzmi lepiej i nie rozsypuje się w krótkim czasie tak jak chińczyki.
  9. Cześć, poproszę osoby mające doświadczenie o wskazówkę. Co wniesie wymiana aktualnego blatu 30t (przy przerzutce i kasecie XT 11-42) na większą - np. 32, 34, 36? Odwrócone/ dodatkowe pytanie może też brzmieć - jak zyskać na szybkości? Brakuje mi przy aktualnym zestawieniu prędkości na prostych. Będę wdzięczny za merytoryczne podpowiedzi. Pozdrawiam, Artur
  10. kamilns

Rockrider AM 100 S / 2018 / Bujak

I jak pracuje zawiesznie po takim przebiegu? Masz jakies zastrzeżenia?
  11. Dzisiaj
  12. Witam wszystkich, potrzebuję pomocy z doborem obręczy. Moje obecne koła dojechały już swojego żywota i przyszedł czas na nowe. Koła 26 cali, opona 1,75-2,2, hamulec tarczowy, łożyska maszynowe, szybko-zamykacze, jeździec 100kg. Jazda po różnym terenie ale bez zawodów i katownia. Maksymalny budżet razem z zapleceniem to 600zł. Piasty i szprychy już wybrałem a mianowicie Novatec D041SB i D032SB, cnSpoke nierdzewne i mosiężne nyple. Zostały tylko obręcze: - Alexrims MD21 600zł, oczkowana; - Remerx Grand Hammer 570zł, oczkowana; - Rodi FW Disc 380zł. Czy możecie coś podpowiedzieć które obręcze byłby najlepsze cena/jakość? Będę bardzo wdzięczny za każdą konstruktywną podpowiedź. Pozdrawiam
  13. m-peter

TRP Spyre C - klocki hamulcowe

Ja zamówiłem do siebie komplet SM-RT66. Jak mi się uda to dzisiaj w końcu je założę i zdam relację za jakiś czas.
  14. cast64

[Propozycje] Szosa do około 2000 - 2999zł

Szukam pierwszej szosòwki i mam dylemat co wybrać.sensa romagana tiagra,kross vento 4.0 tiagra lub merida scultura 200 sora.mam 178 cm wzrostu.mieszkam na pòłnocy więcteren płaski z niewielkiemi wzniesieniami za rady zgòry dziękuje .
  15. Mam dwa bidony Fly (MTB Clear) i po 600km na razie wszystko działa.
  16. Witam koleżanki i kolegów. Potrzebuje porady w wyborze roweru. Jeżdzę amatorsko. Sprzedałem swoja pierwsza szose Merida Scultura 100 i chciałabym kupić kolejną. Zastanawiam się nad dwoma modelami Author Charisma 55 i Trek Emonda SL5. Czy macie jakieś doświdczenia z tymi modelami - jeśli tak, który możecie polecić Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  17. Bujak

KROSWAVE MAINO KV-3 / 2007 / tricolor

Tricolor będzie oddany na złom, chyba, że znajdzie nowego użytkownika. Oddam za darmo w Warszawie: - ramę rozmiar L (pomalowana, ale w pełni sprawna), - widelec, - koła na łożyskach maszynowych. Odbiór osobisty.
  18. patryg4

Trek X Caliber 7 2015 - Błękitek

O widzisz, ja zmieniłem śruby i jest już dobrze. Wysłane z mojego SM-G531H przy użyciu Tapatalka
  19. kAs-09

Gravel a opony szosowe

No dzięki za odpowiedzi. Kurde wychodzi na to, że mogłem jednak szosę wziąć z oponami 28c Chociaż z drugiej strony... może nie jest tak źle ...
  20. Kawasaki

Cannondale F-SI Carbon

Garbaruk ma bardzo długie zęby nie ma szans żeby zgubić łańcuch, na SRAMie X1 a1x11 przez 4000km łańcuch spadł mi raz i to akurat na AbsoluteBlack, wcześniej też jeździłem na Garbaruku.
  21. Teraz wyszukałem w dobrej cenie Octane One Gridd w pięknym niebieskim kolorze i chyba wybór jest prosty tylko rozmiar 56 czy 59, niby zalecają mi 56 ale jakoś niewiem.
  22. Opony łatwiej i taniej wymienić niż heble, korbę i wkład suportu
  23. Joke00

Giant Toughroad SLR 2 (2018) - wszędobylski wycieczkowiec

Po wymianie kokpitu. Hamulce giant conduct, klamkomanetki Shimano sora 2x9, korba Shimano sora 2 rz. Kierownica szerokości 42cm przełajowa giant.
  24. CoolBreeze

Ten "ohydny" konsumpcjonizm, czyli co rowerowego kupiłem/am.

Wczoraj cisnąłem bidon na wszelkie możliwe sposoby. No dobra - nie przejechałem po nim.Dobrze dokręcona nakrętka i nic nie cieknie. Z ustnika też. Może dlatego, że jeszcze się nie wyrobił. Zobaczymy czy z czasem sytuacja się nie zmieni. Tak czy siak, Fly vs Super Corsa 1:0. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
  25. JaW

Gravel a opony szosowe

Zmieniłem z bieznikowanych i dość ciężkich 30c na lekkie slicki 28c. Zmiana na asfalt bardzo pozytywna, na bezdroża oczywiście gorzej.
  26. Cris92

Samochód dla rowerzysty.

Nie koniecznie. U mnie w liftbacku też się spokojnie mieści. Akurat z szosą nie mam zdjęcia, ale zajmuje mniej miejsca niż ten Giant. Ale fakt, do kombi najłatwiej zapakować cokolwiek. Wysłane z mojego P30 Pro przy użyciu Tapatalka
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
  • Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
    Zapisz się