Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. TomekS

Rower na ramie Merida HFS

Cześć W związku z tym, że jest to mój trzeci rower, postanowiłem wystawić go na sprzedaż. W zeszłym roku poprosiłem o wycenę (link) i od tego czasu rower jest tylko "przesuwany". Rower złożyłem kilka lat temu na ramie Merida HFS i poza samą ramą ma on przebieg ok. 2.5k km. Miałem dwa łańcuchy, które zmieniałem, co 500km i ostatnio (przy 2.5k km), żeby zobaczyć w jakim stanie jest napęd, kupiłem nowy łańcuch i wszystko od pierwszego kilometra chodzi perfekcyjnie. Ostatnio kupiłem carbonowy rower na dużych kołach i pomimo tego, że początkowo chciałem zostawić swoją old-schoolową Meridę, to zwyczajnie nie mam na nią miejsca. Specyfikacja: Rama: Merida HFS 2000-v (jedyny element, który był używany) Korba: Deore 175mm (44-32-22T) Hamulce: Avid SD7 Przerzutka przód: SLX Przerzutka tył: Sram X-5 Amortyzator: Suntour Epicon (serwisowany jakieś 400km temu - dwa sezony temu) Gripy: Sram X.0 Kaseta: Deore (HG 50 9rz) Koła: Alexrims Ace-18 + Piasty (tył – SLX, przód LX) + DT CHAMPION Opony: Continental Race King Mostek: Boplight Rogi: Boplight Pedały+bloki: M520 Łańcuch: XT HG93 (niecałe 100km przebiegu) Stery: Boplight Licznik: Sigma 1009 Lampki: Sigma Na sprzedaż trafi wszystko poza widocznym na zdjęciach siodełkiem. Cena: 860 zł
  3. Łukasz_P

Codziennie JEDNO zdjęcie.

Lekka pompka po godzinie w pełnym ogniu 😅
  4. Wczoraj
  5. Chrismel

1x11 slx czy 2x10 Deore

Ja całkiem niedawno przesiadłem się z 3x8 na 1x10 i frajda jak dla mnie jest niesamowita. Jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie, rowerem trekkingowym i nigdy nie mogłem zrozumieć po co producenci z uporem maniaka pakują do nich zakres przełożeń typu 500%. Są oczywiście osoby którym jest to potrzebne ale dla sporej większości to tak naprawdę utrudnienie w jeździe. Teraz pod jedną manetką mam zakres przełożeń który potrzebuję i wykorzystuję w 100% i nie muszę kombinować z doborem biegów. W sumie taka drobna zmiana a jakbym kupił zupełnie inny, nowy rower. Jeżdżę po Mazowszu więc u mnie zakres przełożeń 34/11-36 pozwala na zdobycie każdego "szczytu" i rozpędzenie się do ponad 40 km/h. Myślę że u Ciebie w szczecińskim będzie podobnie. Natomiast na trasy MTB już raczej będzie brakować miękkich przełożeń w tej konfiguracji. Ale można to ogarnąć wg. mnie albo kasetą 11-42 albo napędem 1x11 z kasetą 11-46. Ten ostatni ma już taki sam zakres przełożeń jak moje byłe, nieszczęsne 3x8
  6. Kruk

Monteria DRX (2017)

Niestety tylko 1 i 1/8 jak chcesz tapered to stery adaptacyjne za co najmniej 230 złotych.
  7. ahaja

1x11 slx czy 2x10 Deore

2x10 >> 36/22 na korbie i kaseta 11-28 Tania opcja i sensownie rozłożone przełożenia, pozwalające zarówno na szybszą jazdę jak i podjazdy. Przerzutka nie musi być ani wymyślna ani z długim wózkiem by to ogarnąć. Przełożenie 22/28 (0,785) jest ociupinkę twardsze niż np 32/42 (0,761). http://gear-calculator.com/
  8. pavello

Pancerz i linki hamulcowe do szosy

Jest to celowe dla nieściśliwośći.
  9. Red

Single speed na 1x8/1x9

Single speed ma chyba symetryczne widełki (dla zachowania linii łańcucha) a w dodatku 130mm. Można bawić się z piastą wielobiegową ale nie wiem czy o to ci chodzi.
  10. Red

SR SUNTOUR XCR RL-R Air

Prawdopodobnie kolejny przypadek z amortyzatorem przed serwisem zerowym. Kontaktuj się z @ACTIVIA pewnie będzie znał przyczynę.
  11. Red

Kask 4f

W centrumrowerowe.pl maja MET'a 20miles za 149zł (przecena z 213zł)
  12. Red

1x11 slx czy 2x10 Deore

Ja u siebie mam napęd 2x10. Korbę 36-26 z kasetą 11-36 i przy kole 29" podjeżdżam wszystko. W moim odczuciu optymalny napęd. Jak masz taką zachciankę możesz zainwestować w kasetę 11-40/42 ale wtedy lepiej pójść w napęd 2x11 i to tylko wtedy jeśli faktycznie brakuje ci tych biegów.
  13. Red

Amortyzator Przedni Zoom 26" Pytanie

To nie jest chyba nawet serwisowalne. Kiedyś podbił do mnie jakiś typ żeby mu zrobić serwis tego czegoś ale z tego co kojarzę to to jest nitowane (czy jak to nazwać) a nie skręcane i tego pan nie wyserwisujesz.
  14. Im większy tryb tym mniejsze znaczenie ma twardość metalu. Łańcuch wspiera się na dużej ilości zębów i prędzej wrzucisz kasetę bo się zużyła na dole niż na górze.
  15. HUN

[Propozycje] Gravel do około 9000 i powyżej

Niestety nie jestem tak dobrym rowerzystą jak Ty, i po pół roku mój rower dostał uderzenia w ramę, która w przypadku gdyby była karbonowa mogła by już mieć mikropęknięcia.
  16. Paffcio

Przeciążone kolano?

Zostałem przywołany do odpowiedzi, więc odpowiadam Swoją wiedzę na temat chrząstki stawowej i jej regeneracji posiadam MIĘDZY INNYMI od lekarza ortopedy sportowego, specjalizującego się w stawach skokowym i kolanowym oraz od rehabilitantów z jednej z najlepszych przychodni rehabilitacyjnych w moim mieście. Ale to pewnie dla Ciebie nie argument, bo to jakieś cieniasy są i mało wiedzą 😉 Pisząc, że chrząstka się nie regeneruje miałem na myśli, że nie odrasta. Możliwe jest za to w niewielkim stopniu "poprawienie" jej struktury. Chrząstka u ludzi ma względną zdolność odbudowy jedynie do wieku, w którym człowiek przestaje rosnąć, czyli ok. 20-22 lat. Potem już tylko zjazd z górki... Na pytanie dlaczego się nie ściera jak tylko nauczymy się chodzić miałem nie odpowiadać, bo nie wiedziałem, czy nie robisz sobie ze mnie jaj, ale dobra, niech będzie. To kwestia wytrzymałości tkanki, obciążeń stawów w wieku dziecięcym oraz MAZI STAWOWEJ. Rozbierz sobie piastę w kole, pięknie umyj w benzynie łożyska i następnie złóż to bez smarowania i pojeździj tak trochę Co do chondromalacji, to stopnie 1. i 2. w wieku około czterdziestki są już czasem traktowane jako stan fizjologiczny. Ot, genetyka, procesy starzenia, degradacja jakości płynu stawowego... Choć nie każdy to ma, tak samo jak nie każdemu pogarsza się wzrok czy rośnie ciśnienie krwi. Chondromalacja też często pojawia się przez spapraną biomechanikę kończyn dolnych i wtedy dochodzi do miejscowych przeciążeń na powierzchni stawu, głównie stawu rzepkowo-udowego. Co do uszkodzeń chrząstki jako wynik złej biomechaniki, to wpierw stosuje się rehabilitację by "naprawić" tor, po którym porusza się rzepka między kłykciami.To powinno zlikwidować nadmierne miejscowe przeciążenia i zahamować proces degeneracji. I to miałem na myśli. Odniosłem wrażenie, że masz "deficyt wiary" co do skuteczności rehabilitacji przy leczeniu chondromalacji, mylę się? Ja zanim trafiłem do lekarza, który mną pokierował łaziłem po różnych "specjalistach", każdy z nich był ortopedą-traumatologiem i każdy umiał tylko pieprzyć mi, że albo "panie, nic się nie da zrobić", albo "tylko glukozamina" albo w końcu "nie jeździj pan na rowerze i bierz pan kwas hialuronowy w kolano". Tymczasem ja po wielomiesięcznej pracy z rehabilitantem robię dystanse do 80km. To właśnie rehabilitant na podstawie ogólnych wskazówek od lekarza pokazał mi jak ćwiczyć na kolana i jak o nie dbać. BTW na tego lekarza trafiłem po kilkunastu miesiącach tułania się po wielu gabinetach. I to ten lekarz powiedział mi "nic to po mnie, tu potrzebny jest rehabilitant". Acha, co do umiejętności pomocy przez ortopedów to krótka anegdota - przychodzę kiedyś do jednego "specjalisty" w dużej sieci na "M", mówię o swoich objawach, na co pan doktor odpowiada mi "mnie rok temu też kolano bolało i nie wiem dlaczego, ale samo przeszło". Jeżeli masz jakieś informacje o regenerowaniu (odrastaniu) się chrząstki, to proszę oświeć mnie. Tylko po co w takim razie wymyślono te wszystkie hodowle chondrocytów, membrany kolagenowe, przeszczepy, mikrozłamania (chyba najgorszy sposób)... Napisz co się regeneruje i w jakim stopniu. No bo to ciekawe, bo sam od lat mam 2/3. stopień w obu kolanach, właśnie przez złą biomechanikę i mimo, iż dłuuuugą rehabilitację skończyłem ok. 8 lat temu, to jakoś nic mi się nie chce zregenerować (w obrazie MRI wciąż to samo). Na szczęście schorzenie przynajmniej nie posuwa się dalej... Co do warstwy podchrzęsnej, to miałem na myśli tkankę typu okostnej, która by przez całe nasze życie odbudowywała chrząstkę w jej pierwotnej formie. Tego nie ma, niezależnie od faktu, że Ty jesteś lekarzem a ja inżynierem Użyłem w moim pierwszym poście nazwy w złym kontekście, mea culpa. I ja też ciągle będę się upierał, że jak kogoś boli kolano po wysiłku a nie miał urazu, to wpierw powinien udać się do rehabilitanta, bo MOJE i MOICH ZNAJOMYCH doświadczenia pokazują dosadnie, że przypadkowy ortopeda-traumatolog pomóc nie potrafi. Prosiłbym Cię też o rozwinięcie tej myśli "Dochodzi do powstania niepełnowartościowej chrząstki w niektórych miejscach, co prowadzi do występowania bólu." O jakim stopniu chondromalacji mówisz? Chodzi Ci o "trójkę" czy "czwórkę". Jak chrząstka bliznowa (ta niepełnowartościowa tkanka) może boleć, skoro nie ma w niej nawet jednego nerwa czy naczynia krwionośnego? Poza tym przecież metoda mikrozłamań polega na wytworzeniu chrząstki włóknistej, co ma zapobiec bólowi. Pytam serio, no offence Jeszcze to "choroba chrząstki stawowej, która w wyniku silnego nadużycia bez przygotowania jej do przeciążeń" - co miałeś przez to na myśli? Jak przygotować chrząstkę do przeciążeń? Jesteś uszczypliwy w stosunku do mojej wypowiedzi, natomiast to właśnie styl Twojej pierwszej wypowiedzi (zwłaszcza jako ortopedy-traumatologa) jest, pozwól, że zacytuję "jest tak bzdurny, że szkoda czytać". Co do uwagi "Troszkę pokory w ocenianiu wypowiedzi innych." - pisz jak ktoś, kto prezentuje wiedzę, to będę miał BARDZO DUŻO pokory.
  17. Podbijam pytanie Jak wypada trwałość CSMS3 vs. CS-HG500 ?
  18. Kruk

Pancerz i linki hamulcowe do szosy

Powiem tak, z metra cięte są tylko podstawowe pancerze, jakiś lepszych z kevlarem czy dodatkowym smarem czy lepszą powłoką wśrodku to tylko w zestawach. Ja nie narzekam na te proste pancerze do przerzutek Shimano ale jak się sprawy mają odnośnie hamulcowych to nie wiem. Hehehe jak potrzebujesz mega ostrych zakrętów pancerzy to polecam te : https://allegro.pl/oferta/jagwire-rck552-road-elite-linki-pancerze-50-7727657389?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQjwoInnBRDDARIsANBVyAQ8i4IBv2TveuC5BZbPYsKzD22PHYpcg-b9nykOBLxgfEHcuZNdyMkaAk0aEALw_wcB A ten zestaw jest całkiem okej.
  19. filip22503

Single speed na 1x8/1x9

A jak to sprawdzic?
  20. Kruk

Amortyzator Przedni Zoom 26" Pytanie

Szczerze, to kowadło i złom, to nawet nie działa jak amortyzator, sorry ale taka prawda. To coś to może nie dość że rdzewieć to i być niebezpieczne w nieodpowiednim użytkowaniu, czyt. jakiekolwiek podskoki na tym.
  21. Kruk

Rama Bianchi Methanol 29er

Fajna ta ramka. Ciężkie pytanie, może i wejdzie i będzie działać, ciężko powiedzieć.
  22. Kruk

Zmiana hamulców

Drogie nie znaczy dobre
  23. Reset

Zmiana hamulców

No wlasnie, a sa drogie. Wolalbym kupic xt. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  24. empet

Dystans 2019

@kaido2 - 11k km (Asfalt ) CR @Dario - 5131 km CR @Antyszprycha - 3113 km ( Szosa / Gravel) CR @KrzysiekMTB - 2833 km (MTB, CX, DH, szosa) @piotr.solek- 2757 km CR @zibi_j1 - 2753 km (MTB/szosa) CR @LuckyLuk - 2660 km (MTB) @Chrismel - 2647 km (Trekking) CR @waldi_8027 - 2504 km (fitness) @M.C - 2494 km (Szosa/Gravel) CR @Łabędź - 2466 km (MTB, Szosa) CR @Csaga - 2423 km (Szosa) CR @empet - 2277 km (Cross, ale głównie w tym roku Szosa) CR @pizzaq - 2021 km (MTB) CR @Zajop - 1982 km (Szosa) CR @89neo - 1544 ( Szosa/Fitness ) @Bujak - 1510 km (27.5+ Full, Fitness) CR @Zigfir - 1491 km (MTB) @Marek Karnecki - 1473 km (MTB/Szosa) CR @Książę z Bajkiem - 1447 km (Gravel) @bbc - 1441 km (Gravel/Cross/MTB) CR @Marchew - 1373 km (MTB/gravel) @Fimala - 1298 km (Gravel) @Yarpenn - 1116 km (Szosa/Fitness) CR @jkob - 1077 km (Cross/Gravel) @RichardK - 1065 km (MTB) @Zbyszek.K - 1044 km. (Cross) CR +90 km.* @KingaM - 974 km (MTB/Szosa) CR @dfq - 955 km (MTB) @13Surykatek - 908 km (MTB) @Azzader - 896 km (MTB/Szosa) CR @svoboda - 816 km (szosa) CR @sebrionek - 597 km (MTB) CR @jadenarowerze.pl- 370 km @Franz Mauer - 289 km (MTB) @SpiderMAN - 207 km (MTB) @Kasztanka - 201 km (MTB)  @Andrew1985 - 98 km (szosa, MTB) @mareq - 91km (MTB) @dawid91 - 89 km (Cross) CR @suqub - 82 km (Cross) @WereWolf - 67.84 km (Cross) @Cris92 - 39 km (Szosa)
  25. Kruk

1x11 slx czy 2x10 Deore

Po pierwsze, jeśli chcesz sobie złożyć napęd 1 na 11 SLX to musisz wiedzieć jakie ma plusy a jakie minusy. Po drugie to jaka jest żywotność napędu w głównej mierze zależy od użytkownika, czy pilnujesz czyszczenia i smarowania łańcucha co 100-150 km, czy czyścisz napęd, w jakich warunkach jeździsz. Po trzecie, łańcuch się wymienia po tym jak przymiar pokazuje, może to być 500 km a może 3000 km to zależy czy odpowiednio dobierasz kadencje, czy może szarpiesz na twardych biegach. Po czwarte, jak do rekreacji to lepiej zrób sobie napęd 2 na 10 lub 2 na 11, korba 36-26 a kaseta 11-40 i masz wszystko co potrzeba, a czy 10 czy 11 to już jak bardzo zależy Ci na odpowiedniej kadencji.
  26. maku1977

Zamiana manetki hamulca

Załuż sobie oryginalną, majątek nie kosztuje: https://www.olx.pl/oferta/klamka-hamulca-shimano-br-315-CID767-IDzSiQX.html
  27. Kruk

amator remontuje

Mi się bardzo podoba ten wzór siateczki na widelcu i ramie, jak na laika bardzo okey Ci idzie. Tylko prośba w filmikach, mów wolniej i rób space między zdaniami
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
  • Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?

Zapisz się